Discovery AIM

Ön Simulasyon

Ürün geliştirmenin %80 e kadar olan bedeli erken tasarım sürecinde verilen kararlarla belirlenmektedir. Ön simulasyon tasarım kavramlarını dijital olarak araştırmak ve simulasyon kullanarak ürün yaşam döngüsünde kritik tasarım seçimlerini erken test etmektir. Ön Simulasyon size, bilgiye dayanan karar verebilmek için bilgiyi, masraflı fiziksel prototipleri azaltmayı ve yakında çalışmayan tasarımları önlemeyi sağlar. Ön Simulasyon pazara hızlı ve daha ucuz yenilik getirmeye yardımcı olur.

Tasarım Mühendisliği

ANSYS Discovery AIM tam bir simulasyon aracı içinde, sezgisel ve yönlendirilmiş iş akışlarını, kesin simulasyon sonuçlarını ve optimizasyonu bağlayarak ön simulasyonu kolaylaştırmaktadır. ANSYS Discovery SpaceClaim teknolojisi üzerinde bütünleşmiş geometri modelleme yeni 3D kavramsal modeller oluşturmayı veya hazır geometrileri düzenleme ve onarmaya yardımcı olur. Elektromanyetik, termal, yapısal veya akışkan kombinasyonlarından hangisini yapılıyorsa yapılsın, simulasyon iş akışının tüm yönleri tek bir pencere tasarımında bulunmaktadır, bu da toplam ürün performansını güvenebileceğiniz sonuçlarla öngörmektedir. Discovery AIM’nin güçlü parametrik ve optimizasyon kabiliyetleri tasarım ortamını tamamen otomatik olarak araştırır ve en iyi tasarımı bulabilir.

İsteğe Uyarlanmış Çözümler

ANSYS Discovery AIM mühendislik organizasyonunun içinde simulasyon yürütmeyi kolaylaştırır. Discovery AIM’nin kullanıcı arayüzünü şirketinizin simulasyon standartlarına göre uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz ve özgün endüstri uygulamalarına göre simulasyon şablonları oluşturabilirsiniz. Çünkü Discovery AIM akışkan, yapısal, termal ve elektromanyetik simulasyon kabiliyetlerini içinde bulundurur, mühendisler sadece bir aracı öğrenmek durumundadırlar ki bu çalışma zamanını ve masrafı azaltır.

AIM Teknolojisine Ulaşma Yolları

 AIM Teknolojisine ANSYS Discovery Ultimate Bundle üzerinden Discovery Live anında simulasyon ve Discovery SpaceClaim geometri modelleme ile birlikte Discovery AIM’nin tüm özellik ve yararlarına bir paket içinde ulaşılabilir. Ayrıca ANSYS Mechanical Enterprise, ANSYS CFD Enterprise ve multifizik paketleri üzerinden ulaşılabilir.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)