Elektromanyetik

Elektromanyetik, Elektronik, Termal & Elektromekanik Simulasyon

ANSYS elektromanyetik alan simulasyonu yenilikçi elektriksel ve elektronik ürünlerin, daha hızlı ve daha uygun maliyetli ürünlerin tasarlanmasına yardım etmektedir. Bugünün dünya yüksek performans elektronik ve ileri elektrifikasyon sistemlerinde elektromanyetik alanların devreler ve sistemlere olan etkisi görmezden gelinemez. ANSYS yazılımı eşsiz bir şekilde komponent, devre ve sistem tasarımı üstünden elektromanyetik performansı simule edebilir, sıcaklık, titreşim ve diğer kritik mekanik etkileri değerlendirebilir. Bu eşsiz elektromanyetik merkezli tasarım akışı, ileri iletişim sistemleri, yüksek hızlı elektronik araçlar, elektromekanik komponent ve güç elektronik sistemleri için tek seferde sistem tasarımını başarmaya yardımcı olur.

Kablosuz ve RF

ANSYS yüksek frekanslı elektromanyetik tasarım yazılımı anten, RF ve mikrodalga komponentlerinin tasarımı, simulasyonu ve performansının tanımlanmasını sağlamaktadır. Bütünleşmiş mikrodalga devresi ve sistem modelleme kabiliyetleri, yeni nesil RF & mikrodalga tasarımlarının tüm sistem doğrulaması için bir platform sağlayarak bizim EM çözücülerimizle direk bütünleşmektedir.

PCB ve elektronik paketleme

ANSYS Chip-Package-System (CPS) tasarım akışı paralel olmayan simulasyon kapasitesi ve güç bütünleşmesi, sinyal bütünleşmesi için hız ve yüksek hızlı elektronik araçların EMI analizini ortaya koymaktadır. Otomatikleştirilmiş termal analiz ve bütünleştirilmiş yapısal analiz kabiliyetleri çip-paket-elektronik kartın üzerinden endüstrinin en kapsamlı çip ve sistem farkındalık simulasyon çözümünü tamamlamaktadır.

Elektromekanik ve güç elektroniği

ANSYS elektromekanik ve güç elektroniği simulasyon yazılımı, motor, sensör ve elektronik kontrollü aktüatörlerin sağlam bütünleşmesine bağlı uygulamalar için idealdir. ANSYS yazılımı, soğuma stratejilerini değerlendirmek ve gürültü-titreşim-sertlik gibi kritik mekanik etkileri analiz etmek için termal ve mekanik analizi bünyesinde bulunduran tasarım akışını ve bu komponentler arasındaki etkileşimi simule etmektedir.

Elektronik Termal İdaresi

ANSYS elektronik termal idare çözümleri, konvektif ve zorlanmış hava soğutma stratejileri için akışkan akış simulasyonu ve hızlı ısı transferi uygulamasını sağlamak için sağlam ve otomatik ağ yapılanması ile ileri çözücü teknolojisini geliştirmektedir. Bizim çözümlerimiz, IC paketleri, basılmış devre kartları, veri merkezleri, güç elektroniği ve elektrik motorlarının performansının indirgeyen aşırı sıcaklıkları önlemek için soğutma stratejilerini tasarlamakta yardımcı olmaktadır.

 • Antenler
 • Otomotiv radar
 • Kurulu anten performansı
 • Radyo frekansı karışması
 • RF ve Mikrodalga
 • Sinyal Bütünleşmesi
 • Güç Bütünleşmesi
 • Düşük frekans elektromanyetiği
 • Elektronik soğutma
 • Elektrik motor
 • Güç Elektroniği
 • Radar Kesiti

HFSS

HFSS, yüksek frekans ve yüksek hızlı elektronik komponentlerin doğru tasarımı için  3D tüm dalga elektromanyetik alanlarını simule eder. HFSS, mikrodalga, RF ve yüksek hızlı dijital zorlukları çözmek için sonlu elemanlar, integral denklemi, asimptotik ve ileri hibrid metodlar temelinde güçlü çözücü teknolojileri sunar.

MAXWELL

Maxwell, motorlar, aktüatörler, dönüştürücüler ve diğer elektriksel ve elektromekanik araçların tasarımı için kapsamlı elektromanyetik alan simülsayon yazılımıdır. Maxwell, statik, frekans domainli ve zamana bağlı değişen elektromanyetik ve elektriksel alanları çözebilir.

SIwave

SIwave, elektronik paket ve PCsB lerin güç bütünleşmesi, sinyal bütünleşmesi ve EMI analizleri için özelleştirilmiş tasarım platformudur.

Icepak

Icepak elektronik termal idare tasarımları için CFD simulasyonu sağlamaktadır. Icepak, IC paketleri, PCB ler, elektronik montaj/ kapamalar, güç elektronikleri ve daha fazlası için hava akışı,sıcaklık ve ısı transferini tahmin etmektedir.

Q3D Extractor

Q3D Extractor, elektronik paketleme ve güç elektroniği ekipmanlarının tasarımında bulunan mühendisler için 2D ve 3D parazitli çıkarma sağlamaktadır.

Electronics Desktop

Electronics Desktop, elektromanyetik, devre ve sistem simulasyonu için birinci ve birleşik platformdur. HFSS, Maxwell, Q3D Extractor ve Simplorer, Electronic Desktop içine konulmuştur ve bu araçlar için üniversal ön ve sonradan işleme olarak çalışmaktadır.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)