HFSS

RF ve Kablosuz Tasarım için 3D Elektromanyetik Alan Simulatörü

Ansys HFSS, anten, anten dizisi, RF veya mikrodalga komponentleri, yüksek hızlı bağlantılar, filtreler, konnektörler, IC paketleri ve PCBler gibi yüksek frekanslı elektronik ürünleri tasarlamak ve simule etmek için elektromanyetik simulasyon yazılımıdır. Dünya çağındaki mühendisler ANSYS HFSS’i iletişim sistemlerinde, radar sistemlerinde, ileri seviye sürücü yardım sistemleri, uydular, IOT ürünleri ve diğer yüksek hızdaki RF ve dijital aygıtlarda bulunan yüksek frekans, yüksek hızdaki elektroniklerin tasarımı için kullanmaktadır.

HFSS(Yüksek Frekans Yapısal Simulatör) çok yönlü çözücüler ve sezgisel bir kullanıcı arayüzünü size paralel olmayan performans artı sizin bütün 3D EM problemlerinize derin bir anlayış vermek için kullanır. ANSYS’in termal, yapısal ve akışkan dinamiği araçlarıyla bütünleşerek, HFSS elektronik ürünlerin güçlü ve tam bir multifizik analizini, termal ve yapısal güvenilirliği koruyarak sağlamaktadır.HFSS kendisinin otomatik adaptif ağ yapılama tekniği ve yüksek performans işleme teknolojisi ile hızlandırılabilen sofistike çözücüleri aracılığıyla altın standartta doğruluk ve 3D EM zorluklarını atlatabilmek için güvenilirliğiyle anılmaktadır.

ANSYS HFSS simulasyon paketi, pasif IC komponentleri ölçeğinden, ileri seviye sürücü yardım sistemleri için otomotiv radar görüntüleri gibi uç noktada büyük ölçekte EM analizleri’ne kadar çeşitli detay ve ölçekte elektromanyetik problemlere hitap edebilmek için kapsamlı bir çözücü setinden oluşur. Kendi güvenilir otomatik adaptif ağ yapısı iyileştirme özelliği sayesinde en iyi ağ yapısını yaratma ve karar verme üzerine zaman harcamaktansa tasarıma odaklanmanızı sağlar. Bu otomasyon ve garantili doğruluk HFSS’i, yaratılan ağ yapısının uygun ve doğru olmasını sağlamak için manuel kullanıcı kontrolü ve çoklu çözümler gerektiren diğer tüm EM simulatörlerden ayırmaktadır. ANSYS HFSS ile birlikte, ağ yapısı fiziği tanımlayacağına, fizik ağ yapısını tanımlar.

ANSYS HFSS, ArGE ve sanal tasarım prototipleme için en iyi EM aracıdır. Tasarım döngü zamanını azaltır ve ürününüzün güvenilirliği ve performansını artırır. Yarışı kazanın ve pazarınızı ANSYS HFSS ile ele geçirin.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)