Mechanical Enterprise

ANSYS Mechanical Enterprise, ANSYS Mechanical arayüzüyle yapısal analiz için sonlu elemanlar analizi kullanan sancak gemisi makine mühendisliği yazılım çözümüdür. Geometri hazırlamadan optimizasyona kadar aradaki tüm adımlarla ihtiyacınız olan herşeyle beraber tamamen gelen çok büyük bir aralıktaki uygulamaların hepsini kapsar. Mechanical Enterprise ile birlikte, ileri seviye malzemeler, karmaşık ortam yüklemeleri ve açık deniz hidrodinamiği ve katmanlı kompozit malzemeler gibi alanlarda endüstriye yönelik gereksinimleri modelleyebilirsiniz.

Malzemeler

Hiperelastikler, şekil hafızalı alaşımlar, topraklar, betonlar, plastik ve metalik yapılardan herşeyi kapsayan malzeme modellerinin tüm aralığı kesin bir şekilde modellenebilir; hatta ihtiyaç olursa kullanıcı tanımlı modeller ekleyebilirsiniz.

Dinamikler

Mechanical Enterprise dinamik analiz için – lineer dinamik için – modal, harmonik, spektrum response ve ön stresli rassal titreşimi barındıran ve hızlı çözümler için ileri seviye çözüm seçeneklerinden tüm ihtiyaçlarınızı kapsayabilmektedir. Transient alanda, implicit ve explicit çözücüler zamana bağlı olan senaryoları modellemeyi sağlamaktadır. Katı Gövde Dinamiği kabilyieti mekanizmaları hızlıca çözmenize izin verir. Ayrıca, simulasyonu hala hızlandırırken modellere esneklik kazandırmak için Komponent Mod Birleşimi parçalarını barındırmanızı sağlar.

Ek değer

Mechanical Enterprise, ANSYS ACT gibi iş akışınızı özelleştirmek, fonksiyon kazandırmak ve simulasyon sürecini hızlandırmak için; kendi bünyesinde optimizasyon teknolojisi ile en hızlı zamanda en iyi cevapları almak için ANSYS DesignXplorer gibi araçlara sahiptir. ANSYS SpaceClaim’in eklenmesi, analiz için geometri hazırlamanın(mid-surfacing, kiriş çıkarma ve basitleştirme), prototip modelleri oluşturmanın veya tasarım değişiklikleri arasında geometri manipule etmenin sezgisel ve hızlı olması anlamına gelmektedir.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)