Mechanical Premium

İleri seviye lineer olmayan stres simulasyonları ve kapsamlı lineer dinamikler

ANSYS Mechanical Premium, ANSYS Mechanical arayüzünü kullanarak, gerçek yapısal mühendislik kararları verirken kullanabileceğiniz yolda güçlü sonlu elemanlar modelleme kabiliyetleri sağlar. Mechanical Premium, çok ciddi ölçeklenebilirlik, geniş endüstri benimseme ve dünya etrafında geniş temelli mühendisler tarafından çok iyi bir destekle beraber ANSYS Mechanical çözücüsüne erişim hakkı vermektedir. Özellikler aşağıdakiler için desteği içinde barındırır:

Lineer dinamik

Doğal titreşim frekanslarını bulmak, harmonik yüklerin response’ları ve ulaşım sırasındaki davranış (rassal ya da PSD titreşim) ya da deprem (sismik response) gibi olaylar, tasarımların dinamik ortamlarda nasıl çalıştığını kesin bir şekilde tahmin etme yeteneğini vermektedir. Ön yüklemelerin daha fazla duyarlılık eklemesi ve kendinden ağırlıklı, civatalı montajlar hatta gürültü çıkaran frenler dahil olmak üzere simule edilebilir.

Lineer olmayan durumlar

Lineer ve elastik malzemelerden daha öteye ilerlerken, malzemeler plastik veya hatta hiperelastik deformasyon (lastik ve neopren gibi malzemeler)a uğradığında davranışları simule edilebilir. Lineer olmayan simulasyon ayrıca, sürtünmeli veya sürtünmesiz,birbirlerine göreceli hareket eden parçaların temas ve büyük bükülmelerini hesaba katmaktadır.

Mekanizmalar

Çok fazla hareket eden parçaları olan simulasyonlar simule etmek ve anlamak açısından zorlu olabilir. Hızlıca karmaşık mafsallar ve parça etkileşimini hesaba katabilmek, katı gövde dinamiği kullanarak tasarım kararlarını güven ile verebilmeyi sağlar.

Termal Modelleme

Isı kondüksiyon, konveksiyon ve radyasyonunu montajlar üzerinden simule etmek, daha sonra uyarılmış stres ve deformasyonları incelemek için kullanılabilen komponent sıcaklıklarını tahmin etmeyi sağlar. Mechanical Premium, CFD veya elektromanyetik simulasyonlarının termal analiz için bir başlangıç noktası olabilmesi manasına gelen diğer analiz sistemleri ve dosyalarından güç kayıpları veya hesaplanan sıcaklıkları okumayı sağlar. Bu ayrıca akışkanın borulardan akışının ve parçalar arasındaki sürtünmeden oluşan ısının hesaba katılmasını mümkün kılar. Bütün bu kabiliyetler size daha kesin simulasyonlar ve daha iyi sonuçlar vermektedir.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)