Mechanical Pro

Gerçek dünya şartlarında malzemelerin mekanik davranışlarını simule etmek

ANSYS Mechanical Pro, ANSYS DesignSpace’in kabiliyetlerine daha fazla özellikler eklemektedir. Düzenli ve seyrek kullanıcılar için hızlı öğrenme deneyimi ve daha fazla verimlilik olarak sonuçlanan DesignSpace ile aynı kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Temas kabiliyetleri

ANSYS Mechanical Pro, sizin çoklu parçaların etkileşimini hesaba katmanızı sağlayan kapsamlı bir aralıkta temas kabiliyetlerini barındırır. Bu yazılım, parçalar arasındaki mafsallara beraber uhulanmış veya kaynaklanmış gibi davranan yapışık temastan, parçaların birbiriyle taşınan ve taşınmayan, sürtünme etkisiyle veya değil, temas arayüzlerine kadar herşeyi simule eder. Teması doğru bir şekilde simule edebilmek, parçalar deformasyona uğrarken yük yollarındaki değişikliği ve montajların gerçek hayattaki gibi davranmalarını güvenle simule edebilmektir.

Yorulma Analizi

Parçanın girmiş olduğu anlık stresleri ve deformasyonları anlayabilmek yapısal analiz için kritiktir. Yükleme malzemenin limitlerine yakın olmasa bile tekrarlanmış yüklemeye maruz kalan her parça, sonunda parça kırılmasıyla sonuçlanan hasar oluşturur. Yorulma analizi, döngüsel yükleme sırasındaki ömür ve hasarın görüntülenmesini sağlar ve kırılmanın nerede olduğunu tahmin eder ve ürün dayanıklılığını artırır.

Büyük bükülme

Büyük bükülmeler tarafından oluşan geometrik nonlineeritelerin analizi, stres sertleşmesi gibi etkiler yüzünden çok daha fazla kesinliğin hesaba katılabildiği manasına gelir. Yapısal analiz sırasındaki lineer varsayımlar hatalara sebebiyet verebilir.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)