Scade Display

İnsan makine arayüzü için sağlam gömülü ekran tasarımı

SCADE Display, çeşitli grafik tasarım ve gömülü İnsan Makine Arayüzü için geliştirme ortamını sağlayan ANSYS Gömülü Yazılım ürün ailesinin bir parçasıdır.

OpenGL® SC1 & SC2 (kritik güvenlik) ve ES1 & ES2 (Gömülü Sistem) standartları için yerel destekle, SCADE Display, prototipleme, ekran tasarımı, simulasyon, doğrulama ve onayllanma ve sertifikalanabilir ortam içinde birkaç güvenlik standardını destekleyen sertifikalı kod oluşturmayı içinde barındıran yeni nesil grafik yazılım geliştirme araçlarını temsil eder.

SCADE Display, SCADE Suite ile gömülü HMI’lar ve onların davranışsal mantığı için kapsamlı geliştirme ortamı sağlamak için sıkıca bütünleşmiştir.

SCADE Display Uygulamaları

SCADE Display, havacılık, raylı taşımacılık, otomotiv, nükleer ve endüstriyel alanlarda önde gelen şirketler tarafından HMI ekran yazılım prototipleme ve geliştirme aracı olarak kullanılmaktadır. İdeal olarak kritik gömülü ekran sistemlerinin tasarımını desteklemek için oluşturulmuştur.(çok fonksiyonlu ekranlar, yukarı ekranlar, otomotiv kümeleri, dijital araçlar ve kontrol panelleri, vs.), ayrıca şema oluşturma (elektrik, hidrolik veya tesis mimik diyagram) yanı sıra 2D/3D simulatör ekranları ve sürücü, pilot, ekip eğitimleri ve bakım takımları.

Kritik Gömülü HMI için Uygun Hale Getirildi

SCADE Display, otomatik belgeli kod oluşturma teknolojisi ile WYSIWYG tasarım girdisini sağlayarak kritik proje maliyetlerini ciddi şekilde düşürmektedir. SCADE Display KCG Code Generator DO-178B level A altında geliştirme aracı olarak ve DO-178C altında DO-330 TQL-1 olarak belgelidir. Ayrıca ISO 26262:2011 altında TCL3/ASIL D ve C olarak ve C, IEC 61508:2010 altında T3/SIL 3 olarak ve EB 50128:2011 altında T3/SIL 3/4 olarak sertifikalıdır.

SCADE Display KCG Sertifikasyon Kiti sertifikasyon otoriteleri tarafından gereken aşağıdaki tüm malzemeleri sağlamaktadır:

  • Tool Qualification Plan (TQP)
  • Tool Operational Requirements (TOR)
  • Interface Requirement Specifications (IRS)
  • Tool Accomplishment Summary (TAS) or Safety Case (SC)
  • Compliance Analysis to Certification Standard
  • Tool Installation Procedure (TIP)
  • Tool Configuration Index (TCI)
  • Other standard-specific documents

ANSYS SCADE Test 

Gömülü yazılımınızı test edin, doğrulayın ve onaylayın

SCADE Test ANSYS gömülü yazılım ailesinin bir parçasıdır. Gereklilik onaylama, test vakası yaratma ve idare için tam bir test ortamını sağlamaktadır.Hem sunucu hem hedefte test vakası icrasını otomatize etmeye, kapsamı ölçmeye ve herhangi bir SCADE uygulaması için test sonuçlarını idare etmeye izin verir.

Test icrası ve kapsam analiziyle beraber test oluşturma ve bakım zaman alıcı aktivitelerdir. Doğrulama ve onaylama aktiviteleri için SCADE Test, test eforlarını ciddi şekilde azaltmaya izin vererek, hem model bazlı yaklaşım hem efektif maliyetli test ortamlarında sınıfının en iyisi teknolojiyi sağlamaktadır.

ANSYS SCADE LifeCycle 

Sistem ve Yazılım Yaşamdöngüsü Yönetimi

SCADE LifeCycle, uygulama yaşam döngüsü yönetimi için eşsiz bir destek sağlayan modüller içeren ANSYS Gömülü Yazılım ürün ailesinin bir parçasıdır.

Bu ürün uygulama yaşam döngüsü yönetimi üzerinden gereklilik takibi ve modeller, konfigürasyon, değişiklik yönetimi ve otomatik dökümantasyon oluşumundan takibat özelliklerini içerir.

SCADE LifeCycle, ANSYS SCADE araçlarının işlevselliğini SCADE çözümleri, Gereklilik Yönetimi araçları veya PLM/ALM araçları arasında köprü kuran eklenti modüllerle artırmaktadır. SCADE LifeCycle ile, kritik uygulama geliştirmede bulunan yazılım takımları ve bütün sistemler, SCADE uygulamalarının tüm yaşam döngüsü üzerinden tasarım ve doğrulama etkinliklerini kontrol edebilecek ve yönetebilecektir.

ARINC 661 için ANSYS SCADE Çözümleri

ARINC 661 standartlarını takip eden aviyonik ekranlar için şartname, geliştirme ve sertifikasyon için tamamen bütünleşik COTS çözümleri

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE çözümleri, ARINC 661 uyumlu sistemler, gömülü Kokpit Ekran Sistemleri ve Kullanıcı Uygulamaları’nın tasarım ve prototiplemesi için sizi güçlendiren araç setidir.

Kokpit Ekran Sistemleri(KES) geliştiricileri için, bu araç seti, SCADE Suite ve SCADE ekran modülleri olarak verilmiş uyarlanabilir ARINC 661 uyumlu bileşen kütüphanesi, bileşen listesini ve onların arayüzlerini tanımlamak için ARINC 661 konfigürasyon dosyaları ve ARINC 661 Sunucusunun otomatik oluşturulması özelliklerini bulundurur.

Kullanıcı Uygulamaları(KU) geliştiricileri için, bu araç seti, modeller olarak KU sayfalarının tasarımı, standart ikili ve XML tanım dosyalarının otomatik oluşturulması ve SCADE Suite KU modelleri ve herhangi bir ARINC 661 sunucusu arasında iletişim kodlarının otomatik oluşturulması özelliklerini bulundurur.

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE çözümleri ile, uçak imalatçıları, KES geliştiricileri ve aviyonik KU geliştiricileri veya toplayıcıları ARINC 661 Supplement 5 ile tam uyumu sağlamaktadırlar. Bunlar, en yüksek seviye kaliteyi ve KES ve KU aviyonik uygulamalarının sertifikasyonu için gerekli olduğu gibi, DO-178B/C güvenlik kurallarıyla uyumluluğu başarıp, verimliliği ciddi şekilde artırır.

Modüler, model bazlı, sertifikalanabilir ve ayarlanabilir, ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE çözümleri, ciddi şekilde tamamen aviyonik yazılım geliştirmesi ve düzenleme maliyetlerini ciddi şekilde azaltır. Bunlar ayrıca sertifikalanma zamanını azaltır veha fazla ARINC 661 uyumlu uçak komponentlerinin daha modüler sertifikalanabilir olmasını sağlamaktadır.

ARINC 661 Standart

ARINC 661 Standartı, daha önceden tanımlı ve standartlaşmış grafik bileşen kullanarak, hatta bazıları pilot etkileşimi (joystik, klavye, taktik ekranları) ve KU ve KES arasında çalışma zamanındaki iletişim protokolünü standartlaştırarak, Uçuş Yönetim Sistemleri, Uçuş Kontrol Sistemleri ve Uçuş Uyarı Sistemleri gibi Ku’larla KES lerin iletişim biçimi ve etkileşen KES’lerin tasarımını normalleştirmektedir. ARINC 661 tüm KES’nin etkileşerek KU geliştiricisi ve KES sağlayıcısından bağımsız, aviyonik sistemlerle aynı şekilde davranmasını sağlamaktadır. ARINC 661 hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)