Sistem

Sistem modelleme, simulasyon ve doğrulama

Ürün karışıklılığı arttıkça, tahmin edildiği gibi beraber çalışmalarını sağlayan sistem içinde bütünleşen tek komponentlerin zorluğu da artmaktadır. Sistem modelleme, simulasyon ve doğrulama, ürün geliştirme süreci içinde fizik, kontrol ve ortam arasındaki kritik etkileşimleri optimize etmeniz ve anlamanız için toplam dijital prototip oluşturmanıza izin verir. Ve sistem modellemeyi sensörler ve büyük verilerle bağlayarak, uygulandıktan sonra ürününüzün performans ve bakımını yönetmek için dijital bir ikizini geliştirebilirsiniz.

3D fizik, gömülü yazılım ve sistem simulasyonu

 Sistemler için ANSYS çözümleri ile, bütün sistem ve dijital ikizlerini kurabilirsiniz. Biz 3D fizik simulasyonu, gömülü yazılımlar ve yazılım tasarımı için en ileri seviye teknolojiler sunuyoruz. Ayrıca ilk konseptten ürün operasyonuna kadar tüm ürün yaşam döngüsü içinde kullanılabilen yazılım kontrollü, çoklu alan sistemlerinin bütün dijital ikizi üzerine farklı komponentleri ekleyebilirsiniz.

Yazılım, elektronik ve donanım tasarımlarını beraber değerlendirin

Akıllı aygıtlar için, yazılım, elektronik ve donanım tasarım zorluklarının kombinasyonu ürün mimarisinin karışıklığını artırır ve mühendislik tasarımının kapsamını genişletir. Akıllı, birbirine bağlanmış ürünlerin, tasarlanmış, onaylanmış ve doğrulanmış olması gereken her biri binlerce tasarım parametreleri ve arayüzleri ile birlikte, çoklu komponentler tarafından sunulan binlerce eşsiz gerekliliği vardır.

Ürün tasarımını, operasyonu ve servisi doğrula ve optimize et

Sistem simulasyonu tasarım seçeneklerini bildirir, görüş sağlar ve sistem seviyesindeki karakteristikleri, fonksiyonu, davranışı ve performansı doğrular. Tekil parçaların tasarımından öteye geçer ve bu parçalar arasındaki etkileşimlerin etkilerini kesin bir şekilde yakalar. Sistem simulasyonu ayrıca test üzerinden uzar ve ürün operasyon fazı içine kestirimci bakımı ve karmaşık ve pahalı varlıkların optimum yönetimini sağlar.

Uygulamalar

  • Sanal Sistem Prototipleme
  • Elektriksel Sürücüler
  • Güç Elektroniği Sistemleri
  • Otonom Araçlar ve ADAS
  • Dijital İkiz
  • Batarya Yönetim Sistemleri
  • Fonksiyonel Güvenlik Analizi

Sistem Simulasyon Platformu

Twin Builder

Ansys Twin Builder, sanal sistem prototiplerini modellemek, simule etmek ve analiz etmek için güçlü bir platformdur. Yazılım kontrollü, çoklu alanlı sistem tasarımlarının performansını doğrulama ve optimize etmek için ürün geliştirme takımları oluşturur.

Medini analyze

ANSYS medini anahtar güvenlik analiz metodlarını (HAZOP, FTA, FMEA, FMEDA, CMA) bir bütünleşmiş araç içerisinde yürütür. Uygulanabilir güvenlik standartları tarafından gereken güvenlik bağlantılı aktivitelerin verimli ve tutarlı uygulanmasını destekler.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Mesajınız (*)