ANSYS 2020 R1

ANSYS 2020 R1 Sürümü Kullanımınıza Hazır!

ANSYS’in 2020 R1 Sürümü ile Simulasyon Dünyasının Geldiği Son Noktayı Keşfedin !

Ürün geliştirme yaşam döngüsünü kolaylaştırmak ve ürün performansını artırmak için artan taleplerle karşı karşıya kalan tüm sektörlerdeki mühendislik ekipleri en gelişmiş simülasyon teknolojisine ihtiyaç duymaktadır. En iyi performans için, simülasyon yazılımlarının tüm fizikler arası ve mühendislik ekipleri arasında sorunsuz bir şekilde çalışması gereklidir.

ANSYS 2020 R1, mühendislerin karmaşık, doğrusal olmayan ve son derece büyük modeller tasarlamasına yardımcı olmak için ANSYS Mechanical’da geliştirmeler içerir. Bu sürüm aynı zamanda ANSYS Fluent’te oldukça basitleştirilmiş bir iş akışına sahiptir, bu nedenle başlangıç seviyesindeki mühendisler bile karmaşık çok fazlı simülasyonları hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Diğer ürün güncellemeleri arasında elektronik / elektromanyetik tasarım süreçlerini önemli ölçüde geliştiren ANSYS HFSS SBR + ve ANSYS Maxwell için dinamik yeni araçlar yer almaktadır.

3B Tasarım

Daha ince geometrilerin doğruluğunu artırmak için yapısal çözücüde yapılan değişiklikler ve yeni tanıtılan sürekli durum(steady-state) akış çözücüsü ile ANSYS Discovery Live’da artık daha fazla tasarımınızı hızlıca inceleyebilirsiniz.Topoloji optimizasyonu kabiliyetleri için yeni eklenen üretim kısıtlamaları ve çoklu analiz optimizasyonu ile ön tasarım içgörüleri edinin. ANSYS Discovery AIM ile artık, yönlendirmeli bir iş akışı ile kauçuk bileşenleri kolayca simüle edebilirsiniz. Yapısal malzeme verileri de ortotropik elastisite ve kompozit laminatların simülasyonunu içerecek şekilde genişletildi. ANSYS Discovery SpaceClaim’deki yeni otomatik yüzey özellikleri, tersine mühendislik sırasında analitik geometriyi otomatik yüzey kaplama ile kolayca birleştirmenizi sağlar. Buna ek olarak, yeni minimal yüzey örgüleri katmanlı üretim uygulamalarında verimliliği arttırır.

Katmanlı üretim

ANSYS 2020 R1, tüm katmanlı üretim ürün ailesi simülasyon yeteneklerinde büyük ilerlemeler sunuyor:

  • ANSYS Additive Prep, lazer parametrelerini değiştirebilmeniz için üretim prosesinde genişletilmiş özellikler sunuyor. SLM makinelerine dosya yükleme yeteneğinin yanı sıra, artık EOS makinelerine de dosya yüklenmesine izin veriyor.
  • Workbench Additive, artık ısıl-yapısal akuple simülasyonuna ek olarak “inherent strain” yöntemiyle de çözüm sunabilmektedir. Parçaların üretim plakasından ayrılma işleminin modellenebilmesi için ANSYS Additive Print’ten Workbench Additive’e geçilebilen yeni iş akışı sağlanmıştır.
  • Additive Print, artık J2 Plastisiteyi de desteklemektedir. Aynı zamanda termal çözücü, lazer ışını girdilerini de kabul etmektedir.
  • Alüminyum alaşımı AlSi10Mg, Additive Print ve Additive Science’daki tüm simülasyon türleri için valide edilmiştir.

Additive Print ve Additive Science  daha fazla doğruluk ve daha hızlı analiz süreleri için güncellenmiştir.

Elektromanyetik

ANSYS 2020 R1, müşterilerimizin 5G bağlantısı, elektrifikasyon ve enerji verimliliği trendlerini takip etmelerine yardımcı olmak için elektromanyetik alan simülasyon çözümleri sunmaktadır. Yeni özellikler:

  • ANSYS HFSS SBR +, creeping wave sürünen dalga fiziği ile kavisli yapılara sahip platformlarda anten yerleşimi analizlerinin doğruluğunu artırır.
  • ANSYS SIwave’deki EMI Xplorer, PCB ve paket düzeyinde tasarım döngüsünün başlarında potansiyel EMI sorunlarını değerlendirmeye ve azaltmaya yardımcı olur.
  • ANSYS Maxwell, harmonik kuvvet bağlantısı özelliği ile elektrikli araç güç aktarma organlarının, transformatörlerin, turbomakinelerin ve diğer elektrik makinelerinini elektromanyetik ve vibroakustik çözümlerine katkı sağlamaktadır.

ANSYS Cloud yazılımının kabiliyeti, elektrotermal simülasyonların gerçekleştirilmesi için  ANSYS Icepak yazılımı ANSYS Electronics Desktop arayüzüne entegre edilmesiyle artmaktadır.  Ayrıca, ANSYS Icepak yazılımı düşük ve yüksek frekanslı farklı uygulamalar için kararlı veya zamana bağlı durumlar için termal analizleri desteklemektedir.

Gömülü Yazılım

ANSYS 2020 R1’de ANSYS SCADE, ISO 26262 ASIL D uyumlu otomotiv gömülü kontrol yazılımının tasarımını ve otomatik kod üretimini daha da hızlandırdı. ANSYS SCADE Suite, SCADE Suite Diff (Model versiyonları karşılaştırma) modülünde kullanıcı dostu bir arayüz, Simulink® Importer ile ilgili geliştirmeler ve birden fazla zamanlama ile (multi-rate) ve çok çekirdekli (multi-core) işlemciler için yeni özellikler sunmaktadır. ANSYS SCADE Testi artık aralık kontrolü gerçekleştiriyor ve doğruluk testini hızlandırıyor. ANSYS SCADE Vision otonom araçlarda (AV) sensör yazılımındaki yanlış etkileşimleri bularak hızla tespit ediyor.

 

SCADE yeniliklerinin bir çoğu havacılık ve savunma yazılımı tasarımcıları ve geliştiricileri için de geçerli olup en yüksek emniyet seviyesinde DO-178C gömülü kontrol yazılımının sertifikasyon süresini kısaltmaya yardımcı olmaya devam etmektedir. Yeni sürüm ile birlikte ARINC 661 standardının en kapsamlı widget kütüphanesini sunmanın yanında, gömülü aviyonik kokpit ekran sistemi yazılım tasarımı ve iş akışı entegrasyonunu kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Akışkanlar

ANSYS Fluent, yeni başlayan veya uzman kullanıcıların hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD) simülasyonlarını daha az zamanda ve hiç olmadığı kadar az eğitim ile çalıştırabilmelerini sağlayan yeni bir deneyim sunuyor. Kullanımı kolay, göreve dayalı sayısal ağ oluşturma ve Fluent’in Mozaik teknolojisi için mükemmel sonuçlar verir.

 

Kullanımı daha kolay

Çok fazlı simülasyon kurulumunu için kolaylaştırılmış bir iş akışı avantaj sağlar. Tek bir panel ile kurulumu adım adım akan mantıklı bir düzende ilerler. Yeni kurulum ile örnek bir gaz-sıvı boru akış simülasyonu % 25 daha hızlı oldu.

 

Diğer HAD çözümleri

  • Bir cebirsel arayüz alanı yoğunluğu (AIAD) modeli karmaşık çok fazlı rejim geçişlerini doğru bir şekilde simüle eder.
  • Ayrıntılı bir elektrokimya modeli lityum-iyon pil hücrelerini optimize eder.
  • ANSYS CFX’teki harmonik analizi 2 kat daha hızlanmıştır ve artık birden fazla taban frekansı için çözülebilir.

Karmaşık akışkan ve yapısal etkileşim problemleri daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kurulabilir ve çözülebilir.

Detaylar ve Talepleriniz İçin Bizlere Ulaşın!

[contact-form-7 404 "Not Found"]
İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Konu(*)

Mesajınız (*)