Ansys 3D Tasarım

Ansys 3D Tasarım İncelemesi

ANSYS 3D Tasarım ürünleri tüm tasarım mühendisleri için CAD modelleme ve simülasyon olanağı sağlamaktadır. Günümüzdeki ihtiyaç, tasarım mühendisinden hep daha hafif, akıllı ve en iyilemesi yapılmış ürünler beklediği için, daha uygun tasarım araçlarının kullanması da oldukça önemlidir.

3D Modelleme

“Direct modelling” teknolojisi üzerine inşa edilen ANSYS Discovery SpaceClaim geometri oluşturma, onarma ve düzenlemeyi mühendis için kolaylaştırarak angarya olmaktan çıkarmaktadır. Kavramsal tasarım yapıyorsanız, taranmış veri üzerinden tersine mühendislik yapıyorsanız, veya üretim veya simülasyon için model hazırlıyorsanız, Discovery SpaceClaim araçları geometri zorluklarını aşmanıza ve tasarım sürecini hızlandırmakta yardımcı olmaktadır.

Anında Simülasyon

ANSYS Discovery Live, interaktif tasarım incelemesi sağlamak için, geometri modellemesiyle yakın akuple çalışan anında simülasyon sağlayan bir ortamdır. Yaygın olarak kullanılan akışkanlar, yapısal ve termal simülasyon uygulamalarını destekleyerek, mühendislerin tasarım fikirlerini deneylemesini ve tasarım değişikliklerinden anında geribildirim almalarını sağlar.

Tasarım Mühendisleri için Simülasyon

ANSYS Discovery AIM, tasarım ve simülasyonu birleştirerek tüm mühendislerin tasarım fikirlerini ve farklı konseptleri daha derinlemesine araştırmasına ve incelemesine yardımcı olmaktadır. Discovery AIM simülasyon tabanlı ürün geliştirmek için tek bir platform sunmaktadır. Kullancıya rehberlik eden iş akışları sayesinde, endüstri standardı ANSYS çözücüsünün içerisinde yer alan en verimli yöntemi kullanıcıya sunmaktadır. Hızlı öğrenim ve kullanım kolaylığıyla, esneklik, hız ve hassasiyet arasında tasarım mühendisinin ihtiyacı olduğu dengede çözüm sunarak tasarımlarınızı bir üst seviyeye talımaktadır. Discovery AIM, yapısal, ısıl, akış, elektromanyetik veya çoklu fizik problemlerinde, tasarımcılar için başka bir simülasyon yazılımı ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. ANSYS 3D Tasarım ailesi ürün geliştirme sürecini hızlandırır ve pazara yenilikleri daha hızlı ve daha ekonomik şekilde sunulmasını sağlar.

İletişim
close slider
error: