Ansys Optik

Aydınlatma ve Optik Simülasyonu

Ansys SPEOS, optik simülasyonlarına yeni bir perspektif getiriyor.

Optik sistemlerin tasarım, analiz ve optimizasyonlarını yapan SPEOS aynı zamanda Ansys ürün ailesiyle beraber termal ve mekanik yani çoklu fizik ortamını da kullanıcılarına sunuyor.

SPEOS’un size sağladıkları:

  • Kullanıcı dostu ve kapsamlı bir arayüz
  • Simülasyonlarda CPU ve GPU’ların kullanımı sayesinde hızlı ve doğru simülasyon sonuçları
  • Ansys çoklu fizik ekosistemine kolay erişim

Karmaşık Optik Problemlerinizi Kolayca Çözün

Fizik tabanlı görselleştirme, optik simülasyon ve optimizasyon kabiliyetlerine sahip olan Ansys SPEOS yazılımı tasarım süreçlerinizi kolaylaştırır, böylece ürününüzün gerçek hayatta nasıl bir performans sergileyeceğini ve görüneceğini sizlere sunarak tasarım aşamasında gerçek hayat ile ilgili bir fikir verir. Maliyetli somut prototipler oluşturmak yerine sanal prototip üzerine optik simülasyonlar, dinamik sürüş simülatörleri üzerinde akıllı otomobil farının yol üzerindeki performansını deneyimleyebilirsiniz. İster TV ekranı, ister sokak ya da ev aydınlatması, baş üstü ekranı ya da otomotiv için akıllı farlar tasarlayın; Ansys optik simülasyon yazılımı tasarımları daha verimli ve çekici hale getirmenize yardımcı olmaktadır.

Kalitenin Görünüşe Yansıması

Müşterileriniz ürünlerinizi değerlendirirken, genel görünüm ve detaylar önemlidir. Ansys optik yazılımı, ışığın malzemeler ile etkileşimini bilgisayar ortamında simüle ve analiz etmenizi sağlar, böylece ürününüzün gerçek dünya koşullarında nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Müşterileriniz için tasarladığınız ürünler “görsel imzanıza” dönüşsün.

Otonom Araçlar için Optik Sensörler

Optik sensörler akıllı sistemlerin gözleridir. Ansys fizik tabanlı simülasyonlar, çevrenizdeki kamera ve lidar sistemlerinden gelen ham sinyalleri değerlendirmenize yardımcı olur. Dinamik sürüş koşulları altında, araçlardaki sensör yerleşimini optimize etmek için, bilgisayar ortamında analiz edilmiş verileri görselleştirebilirsiniz.

İletişim
close slider