ANSYS Sistem

Sistem modelleme, simülasyon ve doğrulama

Ürün karmaşıklığı arttıkça, tahmin edildiği gibi her bir komponentin beraber çalışmalarını sağlayan sistem içinde bütünleşmesinin zorluğu da artmaktadır. Sistem modelleme, simülasyon ve doğrulama, ürün geliştirme süreci içinde fizik, kontrol ve ortam arasındaki kritik etkileşimleri optimize etmeniz ve anlamanız için toplam dijital prototip oluşturmanıza olanak sağlar ve sistem modellemeyi sensörler ve büyük verilerle bağlayarak, uygulandıktan sonra ürününüzün performans ve bakımını yönetmek için dijital bir ikizini geliştirebilirsiniz.

3D fizik, gömülü yazılım ve sistem simulasyonu

Sistemler için ANSYS çözümleri ile, tüm sistem ve dijital ikizlerini kurabilirsiniz. ANSYS olarak biz 3D fizik simülasyon, gömülü yazılımlar ve yazılım tasarımı için en ileri seviye teknolojiler sunuyoruz. Ayrıca ilk konseptten ürün operasyonuna kadar tüm ürün yaşam döngüsü içinde kullanılabilen yazılım kontrollü, çoklu alan sistemlerinin bütün dijital ikizi üzerine farklı komponentleri ekleyebilirsiniz.

Yazılım, elektronik ve donanım tasarımlarını birlikte deneyin

Akıllı aygıtlar için, yazılım, elektronik ve donanım tasarım zorluklarının kombinasyonu ürün mimarisinin karışıklığını artırır ve mühendislik tasarımının kapsamını genişletiyor. ANSYS; akıllı, birbirine bağlanmış ürünlerin, tasarlanmış, onaylanmış ve doğrulanmış olması gereken her biri binlerce tasarım parametreleri ve arayüzleri ile birlikte, çoklu komponentler tarafından sunulan binlerce eşsiz özellik sunmaktadır.

Ürün tasarımını, operasyonu ve servisi doğrula ve optimize et

Sistem simülasyonu tasarım seçeneklerini sunarak, görüş sağlar ve sistem seviyesindeki karakteristikleri, fonksiyonu, davranışı ve performansı doğrulamanızı sağlar. Birim parçalarının tasarımından öteye geçer ve bu parçalar arasındaki etkileşimlerin etkilerini kesin bir şekilde bulmanızı sağlar.

Uygulamalar

  • Sanal Sistem Prototipleme
  • Elektriksel Sürücüler
  • Güç Elektroniği Sistemleri
  • Otonom Araçlar ve ADAS
  • Dijital İkiz
  • Batarya Yönetim Sistemleri
  • Fonksiyonel Emniyet Analizi

Sistem Simulasyon Platformu

Twin Builder

ANSYS Twin Builder, sanal sistem prototiplerini modellemek, simülasyon yapmak ve analiz etmek için geliştirilmiş güçlü bir platformdur. Yazılım kontrollü, birbirinden farklı alanlarda sistem tasarımlarının performansını doğrulama ve optimize etmek için ürün geliştirme takımları oluşturur.

Medini Analyze

ANSYS medini anahtar emniyet analizi metotlarını  (HAZOP, FTA, FMEA, FMEDA, CMA) bir bütünleşmiş araç içerisinde yapabilmenize olanak sağlar. Uygulanabilir emniyet standartları tarafından gereken tüm emniyet aktivitelerin verimli ve tutarlı uygulanmasını destekler.

İletişim
close slider