Ansys Sistemler

Sistem Modelleme, Analiz, Simülasyon ve Doğrulama

Ürün karmaşıklığı arttıkça, birlikte beklendiği gibi çalışmalarını sağlamak için tek tek bileşenleri aynı sisteme entegre etme zorluğu da artmaktadır. Sistem modelleme, simülasyon ve doğrulama aşamaları, ürün geliştirme süreci boyunca fizik, kontrolcü ve dış çevre arasındaki kritik etkileşimleri anlamak ve optimize etmek için eksiksiz bir dijital prototip oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Sistem modellerini sensörler ve büyük verilerle bağlayarak, ürünün performans ve bakımını yönetmek için sistemin dijital bir ikizini geliştirebilirsiniz.

3D fizik, gömülü yazılım ve sistem simülasyonu

Sistemler için ANSYS çözümleri ile yüksek doğrulukta sistem modelleri ve bu sistemlerin dijital ikizlerini oluşturabilirsiniz. ANSYS, 3D fizik simülasyonu, gömülü yazılımlar ve yazılım tasarımı için en ileri seviye teknolojiler sunmaktadır. Ayrıca ilk konsept tasarımdan, ürün operasyonuna kadar tüm ürün yaşam döngüsü içinde kullanılabilen yazılım sayesinde, çoklu-fizik içeren sistemlerinin dijital ikizi üzerine farklı bileşenleri de ekleyebilirsiniz.

Yazılım, elektronik ve donanım tasarımlarının birlikte değerlendirilmesi

Akıllı cihazlar için, yazılım, elektronik ve donanım tasarım zorluklarının kombinasyonu ürün mimarisinin karmaşıklığını önemli ölçüde arttırmaktadır ve mühendislik tasarımının kapsamını genişletmektedir. ANSYS, akıllı ve birbirine bağlanmış ürünlerin, tasarlanmış, onaylanmış ve doğrulanmış olması gereken her biri binlerce tasarım parametreleri ve arayüzleri ile birlikte, çoklu komponentler tarafından sunulan binlerce eşsiz özellik sunmaktadır.

Ürün Tasarımının Doğrulanması ve Optimize Edilmesi

Sistem simülasyonu tasarım seçeneklerini sunarak, sistem seviyesindeki karakteristikleri, fonksiyonu, davranışı ve performans doğrulamasını sağlamaktadır. Birim komponentlerinin tasarımından öteye geçerek bu parçalar arasındaki etkileşimlerin etkilerini kesin bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır.

Uygulamalar

  • Sanal Sistem Prototipleme
  • Elektriksel Sürücüler
  • Güç Elektroniği Sistemleri
  • Otonom Araçlar ve ADAS
  • Dijital İkiz
  • Batarya Yönetim Sistemleri
  • Fonksiyonel Emniyet Analizi (FuSa, SOTIF)

Öne Çıkan Ürünler

Twin Builder

ANSYS Twin Builder, sanal sistem prototiplerini modellemek, simülasyon yapmak ve analiz etmek için geliştirilmiş güçlü bir platformdur. Yazılım kontrollü, birbirinden farklı alanlarda sistem tasarımlarının performansını doğrulama ve optimize etmek için ürün geliştirme entegre ortam platformudur.

Medini Analyze

ANSYS medini analyze, emniyet analizi ve güvenilirlik hesaplarını (HARA, HAZOP, FTA, FMEA, FMEDA, FMECA, CCA, CMA, vb.) bir bütünleşmiş araç içerisinde yapabilme imkanı sunmaktadır. Uygulanabilir emniyet standartları tarafından gereken tüm emniyet aktivitelerin verimli ve tutarlı uygulamasını desteklemektedir.

Siber güvenlik için Medini Analyze

Siber Güvenlik için Ansys medini analyze, tek bir entegre araçta temel güvenlik analizi yöntemlerini (TOE modellemesi, TARA, saldırı ağaçları, vb.) uygulamaya imkan sağlamaktadır. Geçerli standartlarda ve güvenlik yönergelerinde açıklanan güvenlikle ilgili etkinliklerin verimli ve tutarlı bir şekilde yürütülmesini desteklemektedir.

VRXPERINCE

VRXPERIENCE, sahip olunan ürünü veya sistemi gerçek yaşam koşullarında sanal olarak oluşturmak, test etmek ve deneyimlemek için gerçek zamanlı ve etkileşimli bir platformdur.

Detaylı bilgi için: iletisim@numesys.com.tr

İletişim
close slider
error: