ANSYS’ten Haberler

AIRBUS İLE ANSYS’DEN DEV ORTAKLIK!

Airbus ile ANSYS 2030’a kadar Gelecekteki Muhabere Hava Sistemini (Future Air Combat System – FCAS) Destekleyecek Otonom Uçuş için çalışıyor!

Airbus Savunma ve Uzay, hız, güvenlik ve uygun fiyat için tasarlanan gelişmiş bir İnsansız Hava Aracı (UAV) geliştirmek için ANSYS’in (NASDAQ: ANSS) gömülü yazılım çözümlerini arkasına aldı.

2030 yılına kadar otonom uçuş hedefi dahilinde sofistike yapay zeka (AI) kullanarak emniyet açısından kritik uçuş kontrollerinin sağlanması için yeni bir ANSYS çözümünü geliştirerek kullanıcısı ile buluşturacak olan bu yeni stratejik ortaklık Avrupa hava gücünün geleceği, devrim niteliğinde yeni nesil savaş jetleri ile birleştirilmiş tam otomatik bir hava platform sistemi olan Future Air Combat System (FCAS) projesine dayanmaktadır.

Bu platformları geliştirmek, daha önce görülmemiş hız ve doğrulukta, oldukça karmaşık kararlar almak için gelişmiş, güvenlik açısından kritik, AI odaklı uçuş kontrol yazılımına ihtiyaç duyduğundanbüyük ve çokdisiplinli bir mühendislik projesi olarak ele alınmaktadır..

Airbus ve ANSYS arasındaki ortaklık sayesinde, geleneksel model tabanlı yazılım geliştirmeyi yeni AI tabanlı geliştirme akışı ile birleştiren gelişmiş bir ANSYS SCADE® yazılımı geliştirilecektir. Yeni ANSYS SCADE yazılımı, insansız uçuş kontrol yazılımının geliştirilmesi, sertifikalandırılması ve gömülüm yazılım haline getirilmesi için kullanılacak, ve geliştirme süresini ve ilgili masrafları önemli ölçüde azaltarak sektör gelişimini hızlandıracaktır.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Konu(*)

Mesajınız (*)