NLP  NLab

Discovery AIM

Ansys Discovery AIM

Ön Simülasyon

Ürün geliştirme süreç maliyetinin yaklaşık %80’ini ön tasarım aşamasında alınan kararlar belirlemektedir. Ön simülasyon, tasarım kavramlarını dijital olarak araştırmak ve simülasyon kullanarak ürün yaşam döngüsünde kritik tasarım seçimlerini erken test etmeye olanak sağlar. Ön simülasyon size, masraflı fiziksel prototiplere gerek kalmadan ve tasarım sürecinde henüz daha geri dönülemeyecek kadar yol katedilmemişken, bilinçli karar verebilmeniz için gerekli veriyi sağlar. Ön Simülasyon pazara hızlı ve daha ucuz yenilik getirmeye yardımcı olur.

Tasarım Mühendisliği

ANSYS Discovery AIM analiz iş akışlarını, yüksek doğrulukta simülasyon sonuçlarını ve tasarım optimizasyonunu tek bir platformda bir araya getirerek ön simülasyonu kolaylaştırmaktadır. ANSYS Discovery SpaceClaim teknolojisine entegre platformu ile 3D kavramsal modeller oluşturmayı veya hazır geometrileri düzenleme ve analiz için temizlemeye yardımcı olur. Elektromanyetik, termal, yapısal veya akışkan kombinasyonlarından hangisi üzerinden analiz yapılacaksa yapılsın, simülasyon iş akışının tüm yönleri tek bir pencerede sunulmaktadır, bu da ürünün yaşam döngüsündeki performansını güvenle öngörmenizi sağlamaktadır. Discovery AIM’in güçlü parametrik ve optimizasyon kabiliyetleri, hızlı bir şekilde tasarım uzayını tarayarak optimum tasarıma ulaşmayı sağlar.

İsteğe Uyarlanmış Çözümler

ANSYS Discovery AIM mühendislik organizasyonu içerisinde simülasyonun yaygınlaşmasını sağlar. Discovery AIM’in kullanıcı arayüzünü şirketinizin simülasyon standartlarına ve süreçlerine uyacak şekilde uyarlayabilir ve endüstri standardı uygulamalar için şablonlar oluşturabilirsiniz. Discovery AIM akışkan, yapısal, termal ve elektromanyetik simülasyon kabiliyetlerini tek bir arayüz üzerinden kullanıcıya sunduğu için mühendislerin sadece bir aracı öğrenmeleri yeterlidir, dolayısıyla eğitim masrafları ve sürelerinden de kazanç sağlanmış olur.

AIM Teknolojisine Ulaşma Yolları

AIM Teknolojisine ANSYS Discovery Ultimate Bundle üzerinden, Discovery Live’ın anında simülasyon özellikleri ve Discovery SpaceClaim geometrik modelleme araçları ile birlikte tek bir paket içerisinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca ANSYS Mechanical Enterprise, ANSYS CFD Enterprise ve multifizik paketleri üzerinden de ulaşılabilir.

İletişim
close slider