HFSS

Ansys HFSS

RF ve Kablosuz Tasarım için 3-boyutlu Elektromanyetik Alan Simulatörü

Ansys HFSS, anten, anten dizisi, RF veya mikrodalga bileşenleri, yüksek hızlı bağlantılar, filtreler, konnektörler, entegre devre paketleri ve PCBler gibi yüksek frekanslı elektronik ürünlerin tasarımı ve benzetimi oluşturulmuş için elektromanyetik simulasyon yazılımıdır. Dünya çağındaki mühendisler ANSYS HFSS’i iletişim sistemlerinde, radar sistemlerinde, ileri seviye sürücü yardım sistemleri, uydular, IOT ürünleri ve diğer yüksek hızdaki RF ve dijital aygıtlarda bulunan yüksek frekanslı, ve yüksek hızlı elektroniklerin tasarımı için kullanmaktadır.

HFSS çok yönlü çözücüler ve sezgisel bir kullanıcı arayüzünü size essiz performans ve sizin bütün 3-boyutlu EM problemlerinize derin bir anlayış kazandıracaktır. ANSYS’in ısıl, yapısal ve akışkanlar dinamiği araçlarıyla bütünleşerek, HFSS elektronik ürünlerin güçlü ve tam bir multifizik analizini, ısıl ve yapısal güvenilirliği de göz önünde bulunduracak koruyarak sağlamaktadır.HFSS kendisinin kendinden uyarlamalı ağ oluşturma tekniği ve yüksek performanslı çözücü teknolojisi ile hızlandırılabilen sofistike çözücüleri aracılığıyla altın standartta doğruluk ve 3D EM zorluklarını atlatabilmek için güvenilirliğiyle anılmaktadır.

ANSYS HFSS benzetim paketi, pasif entegre bileşen ölçeğinden, ileri seviye sürücü yardım sistemleri için otomotiv radar görüntüleri gibi oldukça büyük ölçekte EM analizlerine kadar çeşitli detay ve ölçekte elektromanyetik problemlere hitap edebilmek için kapsamlı bir çözücü setinden oluşur. Otomatik adaptif ağ yapısı iyileştirme özelliği sayesinde en iyi ağ yapısını yaratma ve karar verme üzerine zaman harcamaktansa tasarıma odaklanmanızı sağlar. Bu otomasyon ve garantili doğruluk HFSS’i, yaratılan ağ yapısının etkin ve hassas olmasını sağlamak için manuel kullanıcı kontrolü ve çoklu çözümler gerektiren diğer tüm EM simulatörlerden ayırmaktadır. ANSYS HFSS ile birlikte, ağ yapısı fiziği tanımlayacağına, fizik ağ yapısını tanımlar.

ANSYS HFSS, AR-GE ve sanal prototipleme için en iyi EM aracıdır. Tasarım döngü zamanını azaltır ve ürününüzün güvenilirliği ve performansını artırır. Yarışı kazanın ve pazarınızı ANSYS HFSS ile ele geçirin.

İletişim
close slider