Medini Analyze

Ansys Medini Analyze

ANSYS medini analyze yazılımı, emniyet analizi ve güvenilirlik hesaplarını (HARA, HAZOP, FTA, FMEA, FMEDA, FMECA, CCA, CMA, vb.) bir bütünleşmiş araç içerisinde yapabilme imkanı sunmaktadır. Pek çok fonksiyonel emniyet standartları ile uyumlu olarak, emniyet ve güvenilirlik etkinliklerin verimli ve tutarlı olarak oluşturulmasını desteklemektedir. Medini analyze SysML standardını kullanarak, tasarımı model ile ilişkilendirilmesini ve hata ve arıza analizlerinin model-tabanlı yapılmasını sağlar. Ayrıca medini Analyze gereksinim, sistem mühendisliği ve diğer arıza analizi araçları ile senkronize olarak çalışabilir.

 

Uygulamalar

Ansys medini Analyze yazılımı otomotiv, raylı-ulaşım, havacılık veya endüstriyel ekipmanlar başta olmak üzere tüm alanlarda emniyet-kritik elektrik-elektronik(E/E) ve yazılım(SW) kontrollü sistemlerin geliştirilmesinde uygulanmaktadır. Alana özgü ISO 26262, IEC 61508, ARP4761, EN 50126 ve MIL-STD-882E standartlara göre özel olarak tasarlanmıştır. Uygulama kapsamı olarak, erken kavramsal aşamadan ürün geliştirmeye ve yarı iletken düzeyinde ayrıntılı analize kadar uzanmaktadır.

Özellikler

  • ISO 26262, EN 50126, IEC 61508, ARP 4761 ve MIL-STD-882E alana özgü standartlara göre özel olarak uyarlanmış elektrik-elektronik sistemleri ve yazılım kontrollü işlevler için emniyet analizi ve tasarımı desteklemektedir.
  • Kalite, güvenilirlik ve fonksiyonel emniyet analizi için gerekli tüm yöntemlerle mimari/fonksiyonel tasarımın bütünleşmesini sağlamaktadır.
  • Operasyonel durum analizi(CCA), tehlike ve risk analizi (HARA), fonksiyonel tehlike değerlendirmesi (FHA), hata ağacı analizi(FTA), hata modu etki analizi(FMEA), hata modu etki ve tanı analizi(FMEDA), hata modu etki ve kritiklik analizi(FMECA) olasılıklı güvenilirlik analizi, ilgili metriklerin hesaplanması ve donanım hatası ölçümlerini destekler.
  • SAE J1739, VDA-AIAG FMEA El Kitabı vb. uyarınca ürün tasarımı ve ilgili süreçler için kalite analizi desteği bulunmaktadır.
  • Uçtan uca tam olarak izlenebilirlik sağlar.
  • Özelleştirilebilir raporların ve dokümanların otomatik olarak oluşturulmasını sağlar.
  • ANSYS SCADE Architect, IBM® Rational® DOORS, IBM® Rational® Rhapsody, Enterprise Architect, MATLAB®/Simulink®, Stateflow®, PTC Integrity, MS® Office, TortoiseSVN, IBM® Rational®, ClearCase, IBM® Rational® Team Concert ile uyumlu olarak çalışabilir.

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Detaylı bilgi için: iletisim@numesys.com.tr

İletişim
close slider