PowerArtist

Ansys PowerArtist

Kapsamlı RTL güç için tasarım platformu: analiz et, hata bul, indir

ANSYS PowerArtist, erken RTL güç analizi ve indirmesi için bütün önde gelen düşük güç yarı iletken tasarım şirketlerinin kapsamlı güç için tasarım platformudur. PowerArtist, ayrıca güç şebeke bütünlüğü için sorunsuz RTl’den fiziksel metodolojiyi sağlarken fiziksel farkında RTL güç bütçelemesi, etkileşimli hata bulma, analiz yönlü indirme, verimlilik regresyonları ve canlı uygulamaların profillerini yapmayı sağlamaktadır.

Güç verimliliği yarı iletken tasarımında en önemlidir. Mobil ve CPU’lardan ağ oluşturma ve otomotiv IC’lerine kadar farklı uygulamalarda çalışan RTL tasarımcıları, ANSYS PowerArtist’i en yüksek etki için geliştirme döngüsünde erken olarak analiz etme ve indirme için kullanmaktadır. Geleneksel kapı seviyesinde metodolojilerle karşılaştırıldığında, PowerArtist multi milyon an tasarımlarında hızlı geri dönüş sağlar ve erken güce bağlı tasarım kararlarını sağlar. Bu erken tasarım kararlarının güvenilir olması için, PACE teknolojisi tutarlı RTL güç kesinliği sağlar ve saat ağacı ve ağ yapı ağları, kablo kapasitans ve kusuru içinde barındıran eşsiz fiziksel uygulama üzerinden indirme fırsatlarını tanımlar.

PowerArtist agresif güç hedeflerini sağlamak için saat ağları, veri yolları ve hafıza mimarileri üzerinden blok ve anlık seviyede ardışık ve kombinasyonel güç indirme fırsatlarını otomatik olarak tanımlar. Güçlü etkileşimli grafik hata bulma ortamı kullanarak, RTL tasarımcıları kolayca ve verimlice güç önemli noktalarında hata ayıklar. PowerArtist’in saat geçidi ve güç

verimliliği metrikleri ve özel sorgular için TCL arayüzü regresyon metodolojileri üzerinden gücün titiz takibini sağlar.

PowerArtist, geleneksel yaklaşımlardan birkaç büyüklük seviyesi daha hızlı, saatlerde 10 milisaniyeleri kapsayan canlı uygulamaların etkinliklerini analiz edebilen endüstrinin en hızlı profilleme kabiliyetini sunar. Buna ek olarak, PowerArtist’in etkinlik akışı ve emülatörlü kritik sinyal arayüzü güce giden zamanı belli bir büyüklük seviyesinde azaltır. Hızlıca kritik güç alt kümesini milyonlarca RTL aktivite döngülerinden izole ederek, PowerArtist, ANSYS RedHawk ile aynı arayüze sahip ve sorunsuz RTl’den fiziksel güç metodolojisini, erken güç aktarım ağ planlaması ve sonlandırma için eşsiz RTL Güç Modeli oluşturur.

İletişim
close slider
error: