NLP  NLab

VRXPERIENCE

Ansys VRXPERIENCE

Yeni akıllı sistemlerin ve ürünlerin geliştirilmesinde, tasarımdan sanal testler ve ardından iyileştirme için tasarıma geri dönen yinelemeli bir süreç gerektirmektedir. Ansys VRXPERIENCE simülasyon platformu, son teknoloji sistemler için bu tür yinelemeli süreci desteklemek üzere tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

VRXPERIENCE, 3 boyutlu sanal ortamda insan-makine etkileşimi (HMI) davranışlarını simüle ederek insan faktörlerini de hesaba katmaktadır. VRXPERIENCE’ın simülasyon yetenekleri, ürününüzün sesinin doğru simülasyonuna ve gelişmiş analizine kadar uzanır, böylece markanızın benzersiz ses imzasını oluşturabilirsiniz. Platformun güçlü simülasyon yetenekleri, fiziksel testlerin süresini ve maliyetini büyük ölçüde azaltmaktadır.

.

Bir test sürüşünü sanal olarak deneyimleyin

SCANeR™ tarafından desteklenen Ansys VRXPERIENCE Sürüş Simülatörü ile akıllı far ünitelerinin, sensörlerin ve gösterge panellerinin performansını test edip ve optimize edebilirsiniz. Bu gerçek zamanlı, etkileşimli sürüş simülatörü ile gerçek dünyadaki sürüş koşullarını sanal olarak deneyimleme olanağı sunulmaktadır. Sensör algısını, sensör füzyonunu ve sistem işlemlerini değerlendirmek için aracınızı değişken arazi, hava ve aydınlatma koşullarında test edebilirsiniz.

Emniyet sertifikası için gereken milyarlarca kilometre testleri fiziksel olarak sürmek için gereken sürenin çok çok altında bir süre ile aracınızı kapalı döngü simülasyon ortamında sanal olarak test edebilirsiniz.

VRXPERIENCE, değiştirilmiş sensör girdileri için tekrarlanabilir bir süreç sağlayarak geliştirme süresini ve maliyetini büyük ölçüde azaltmaktadır. SCANeR™ tarafından desteklenen Ansys VRXPERIENCE Sürüş Simülatörü araç, yolcu, yaya ve binaların güvenliğini sağlamaktadır.

Aydınlatma sistemlerini dinamik olarak doğrulayın

Farınızı, hem otomatik sürüş hem de temel manuel sürüş özellikleri için dinamik bir sanal sürüş ortamında eksiksiz bir fizik tabanlı simülasyon içinde değerlendirebilirsiniz. Sürüş koşullarında sistemleri değerlendirmek ve düzenleme kontrolleri yapmak oldukça kolay bir hale getirilmiştir.

Otonom sistemler için sensörleri güvenle test edin

Gerçekçi sürüş koşullarına dayanan VRXPERIENCE, gerçek dünyadaki bağlantılı araçların yapacağı aynı güvenilir simülasyon ortamını sağlamaktadır. VRXPERIENCE, kamera sistemleri, LIDARlar, radarlar ve ultrasonik sensörler için gerçek zamanlı olarak gerçekçi bir fizik tabanlı sensör tepkisi sağlayarak, dijital araca çevresi hakkında gerekli tüm bilgileri vererek en emniyetli otopilot sistemlerini oluşturmanızı sağlamaktadır.

Ansys VRXPERIENCE Sensor, tüm otomotiv sensörlerini (kamera, radar, lidar, ultrasonik) simüle edebilmektedir..

Kaliteyi önemli ölçüde yükseltin

Nihai sanal müşteri deneyimi sunarak aydınlatma ve malzeme varyasyonlarının görünüm ve algılanan kalite üzerindeki etkisini doğrulayabilirsiniz. Birden çok, maliyetli fiziksel prototip ihtiyacını ortadan kaldıran sağlam bir tasarım oluşturmak için ürününüzü optimize edebilirsiniz.

İnsan-makine arayüzlerini etkileşimli olarak değerlendirin

Ansys VRXPERIENCE ile sürücüleri, araç tasarım sürecinin direksiyonuna yerleştirmiş olursunuz. Sürükleyici bir sürüş ortamında, sürücünün yeni akıllı sürüş sistemlerine veya gelişmiş proaktif güvenlik sistemlerine tepkilerini verimli bir şekilde değerlendirebilir ve önemli bilgileri anında anlamalarını sağlayabilirsiniz. Test pilotlarının hayatları tehlikeye atmadan veya maliyeti yüksek ekipmanlara zarar vermeden gelecekteki ürününüz ve HMI ile sürücü etkileşimlerini test etmenin kararlı ve doğru bir yöntemini keşfedebilirsiniz.

Ansys VRXPERIENCE HMI, işlevsel HMI konseptlerinin tam sanal gerçekliğe entegrasyonunu sağlamaktadır.

Ustalıkla yeni bir ses boyutu tasarlayın

Ansys VRXPERIENCE Sound ile ürünleriniz için mükemmel ses imzasını oluşturabilirsiniz. Ses analizi için bu kapsamlı çözüm, algılanan ses kalitesinin ve 3D oynatmanın ölçülmesini kolaylaştırmaktadır. Ansys Mechanical, Ansys Fluent, Ansys LS-DYNA ve Ansys Motion simülasyonlarını (örn. Titreşim) dinleyebilirsiniz. Seviye değişikliklerinin bileşenler üzerindeki etkilerini değerlendirmek için sesleri değiştirerek değiştirilmiş sesi bir simülasyona yerleştirebilir ve ses kalitesi üzerine bir çalışma yapabilirsiniz. Dinleyici paneline dayalı olarak psikoakustik testleri ayarlayabilir ve seslerinizin gerçek algısı hakkında istatistikler elde edebilirsiniz.

Ansys VRXPERIENCE Sound, ses işleme ve analizi gerçekleştirmektedir.

 

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Detaylı bilgi için: iletisim@numesys.com.tr

İletişim
close slider