Ansys Akademik

Ansys Akademik

Ansys simülasyon teknolojisinin düşük maliyetli, yüksek performanslı paketleri arasında yapısal, termal, akışkan dinamiği, elektronik ve multifizik çözücüler, Ansys Workbench, CAD içe aktarma araçları, katı modelleme, gelişmiş ağ oluşturma ve işleme sonrası özellikler bulunur.

Ansys Academic, akademik sektöre yönelik mühendislik simülasyon yazılımı, lisans öğrencileri için küresel olarak binlerce üniversite tarafından fizik prensiplerini öğrenmek, araştırmacıların karmaşık mühendislik problemlerini çözmek için ve lisansüstü öğrencilerin yüksek lisans tezleri veya doktora tezleri için veri üretmeleri için kullanılmaktadır.

Tüm mühendislik disiplinlerine yönelik Ansys Academic yazılımı ürün ailesi dünyada ve Türkiye’de milyonlarca müşteriye sahiptir.

 

 

 

 

Lisanslama Seçenekleri

Ansys’in akademik lisanslama seçenekleri 5 ana başlıkta incelenebilir.

Ansys Academic Research

Program Adında “Research” terimini içeren Akademik Program(lar) yalnızca tescilli olmayan akademik araştırmalar, makale/yayın/tez çalışmaları için kullanılır.

Ansys Academic Teaching

Program Adında “Teaching” terimini içeren Akademik Program(lar) yalnızca tescilli olmayan, öğrenci eğitimi, öğrenci projeleri için kullanılabilir.

Ansys Academic Associate

Üniversitelerin ve akademi kökenli kurum ve kuruluşların patent tescilli olmayan sektörle ilgili araştırmalara izin vererek araştırma kullanım koşullarını genişletir. Patent tescilli olmayan üniversite sanayi iş birliklerinde üniversitenin kaynaklarının endüstri ile ortak kullanımı aşamasında bu lisansların kullanılması gerekmektedir.

Ansys Academic Multiphysics Campus Solution

Bir kampüste veya birden fazla kampüste daha büyük ölçekli yaygın kullanım için tasarlanan farklı kullanıcı sayılarına göre belirlenmiş paketleri ile Academic Research ve Academic Teaching ürünlerinin kombinasyonlarını içerir. Kampüs çözümleri ile daha sürdürülebilir, yaygınlaştırılabilir ve daha ekonomik lisanslama şansı verir.

Ansys Student

Öğrencilerin eğitim amaçlı kullanımına uygun, basit proje ödevlerinde kullanıma uygun ve yeterli lisans modelidir.

Akademik & Öğrenci Destek Kaynakları

Destek kaynakları arasında Global Ansys Öğrenci Topluluğu, teknik ipuçları videoları ve temel simülasyonların adım adım talimatlarını içeren tanıtım eğitimleri yer almaktadır. Ansys Student ürünleri için hemen hemen tüm sorularınızı yanıtlamak için bu kaynakları kullanabilir.

Numesys Learning Portal
Mobil telefon, tablet ve bilgisayarlarınız ile dilediğiniz zaman erişebileceğiniz “Bilgisayar Destekli Mühendislik Alanında En Kapsamlı TÜRKÇE Çevrimiçi Eğitim Platformudur.

Innovation Courses

Ansys İnovasyon Kursları ödüllü, ücretsiz, çevrimiçi fizik ve mühendislik kurslarıdır. Sürekli genişleyen kurs kapsamı, eğitimciler, öğrenciler ve mühendisler düşünülerek tasarlanmıştır. Lise eğitmenleri ve üniversite hocaları, derste simülasyon ve fizik öğrenimini geliştirmek için dersler atayabilirken, öğrenciler ve mühendisler, seçilen konulardaki anlayışlarını derinleştirmek için bu kursları alabilirler.

Kurs içeriği, fizik temellerini sunmak ve güçlendirmek için bir Ansys simülasyon ortamını kullanır. Her kurs, videolar, çalışma notları, alıştırma veya ev ödevi problem setleri ve kısa testler içerir.

Ansys Learning Forum

Ansys Learning Forum, öğrencilerin, eğitimcilerin, araştırmacıların ve endüstri mühendislerinin birbirleri ve Ansys uzmanlarıyla etkileşim kurabileceği bir platformdur. İlgi alanına göre arama yapabilir, devam eden bir sohbete katılabilir veya bir soru veya yanıt gönderebilirsiniz.

Ansys Learning HUB

Ansys Learning Hub’a yıllık abonelik, mevcut ve gelecekteki projeleri ele almak için bilgi tabanınızı ve anlayışınızı genişletmek için ihtiyacınız olan tüm eğitim kaynaklarını sağlar.

İletişim
close slider