NLP  NLab

Ansys Yapısal

Ansys Yapısal Analiz

ANSYS yapısal analiz yazılımı kompleks yapısal mühendislik problemlerini çözebilmenizi ve daha iyi, daha hızlı tasarım kararları almanızı sağlar. Yazılım grubu içindeki hazır sonlu elemanlar analizi araçlarını kullanarak yapısal mekanik problemleriniz için özelleştirilmiş çözümler üretebilir, bunları otomatize edebilir ve çoklu tasarım senaryolarını analiz etmek için parametreleştirebilirsiniz. Ayrıca, çok daha güvenilir sonuçlar elde etmek için çözümlerinizi fiziğin diğer dallarında çalışan analiz araçlarına da kolayca bağlayabilmeniz mümkündür. Bu sayede, ANSYS yapısal analiz yazılımı mühendislerin ürün tasarımlarını optimize edebilmelerini ve fiziksel testlerin maliyetlerini azaltabilmelerini mümkün kılmaktadır ki, ANSYS’in endüstrinin genelinde tercih edilen bir çözüm olarak öne çıkmasının altında yatan ana neden de budur.

Tüm deneyim seviyeleri için yapısal analiz

Hızlı, kolay ve kesin sonuçlar arayışında olan tasarımcılar ve seyrek kullanıcılardan, kompleks malzeme, büyük montajlar ve lineer olmayan davranışları modellemek isteyen uzmanlara kadar her türlü farklı göreve sahip mühendis için ANSYS ideal çözüm ortamı olarak öne çıkmakta; ANSYS Mechanical’ın sezgisel arayüzü tüm seviyelerdeki mühendislerin aradıkları cevapları hızlı ve güvenle bulmalarını sağlamaktadır.

Güvenilir ve yüksek kaliteli otomatize ağ yapılama

ANSYS Mechanical tüm modellerde hızlıca optimum ağ yapısı elde etmenizi sağlayan akıllı bir ağ yapılama teknolojisine sahiptir. Otomatik ve akıllı algoritmalar yüksek kalite ağ yapısı oluşturulmasının arkasındaki ana aktörler olmakla birlikte, ihtiyaç duyulduğunda ince ayarlama için ileri düzey manuel kontroller eklemek de mümkündür.

Eksiksiz yapısal analiz çözümü

Çözüm platformu içerisinde tekil yük senaryoları, titreşim veya zamana bağlı analizler için bütün bir aralıkta analiz araçları mevcut olduğu gibi; malzemelerin, mafsalların ve geometrinin lineer ve lineer olmayan davranışları da aynı platform içerisinde incelenebilmektedir. Autodyn ve LS-DYNA gibi ileri seviye çözücü teknolojisine sahip araçlar, düşme, darbe ve patlama simulasyonlarının gerçekleştirilmesini sağlamaktadırlar. ANSYS Mechanical içerisinde bulunan açık deniz simulasyon kabiliyetlerine ek olarak devreye alınabilecek olan AQWA ile birlikte ise mühendisler açık deniz ortamında yapısal tasarım yapabilmek gibi endüstriye özel kabiliyetler kazanmaktadırlar.

 • Uygulamalar
 • Mukavemet analizi
 • Titreşim
 • Termal Analiz
 • Ömür
 • Katı Bünye Dinamiği
 • Hidrodinamik
 • Kompozitler
 • Darbe
 • Optimizasyon
 • Sonlu Elemanlar Analizi için Yüksek Performanslı İşlem
 • Topoloji Optimizasyonu
 • Katmanlı İmalat

Mechanical Enterprise

Çok geniş bir çerçevede yapısal analizler gerçekleştirmeye ihtiyaç duyan ileri seviye mühendisler veya kuruluşların, yüksek seviye verimli bir ortam içerisinde derinlemesine yapısal ve birleştirilmiş alan davranışları analizleri gerçekleştirebilmelerini sağlayan kapsamlı bir sonlu elemanlar analizi araçları bütünüdür.

Mechanical Premium

Mechanical Premium ileri seviye doğrusal olmayan gerilme simülasyonu ve kapsamlı lineer dinamik kabiliyetleri sayesinde kullanıcılarının daha geniş bir mühendislik sezgisi kazanmalarını sağlayan bir sonlu elemanlar analizi çözümüdür.

Mechanical Pro

Mechanical Pro, sağlam ve genel amaçlı bir stres, termal, titreşim ve yorulma simulasyonu ortamına sahip olan, çözümleri doğru ve hızlıca elde etmek için geliştirilmiş genel amaçlı bir sonlu elemanlar analizi araç kümesidir.

İletişim
close slider