Scade Architect

ANSYS SCADE Architect

Gömülü sistem mimarisi ve tasarımı

Scade Architect, yüksek güvenilirlik gereksinimleri olan sistemler için size tasarım ortamı sunan ANSYS Gömülü yazılım ürün ailesinin bir parçasıdır. ARP 4754A, ISO 26262 ve EN 50126 gibi endüstriyel sistem mühendisliği süreçlerine tamamen destek sağlamaktadır.

Bu ürünün SysML tabanlı bir ortamda doğrulama ve fonksiyonel ve mimari sistem modelleme özellikleri bulunmaktadır. Model tabanlı sistem mühendisliği süreci ve en iyi uygulamaları uygulamak için kuvvetli bir temel sağlar. Temel özelliklerinden birisi ise tutarlı ve kapsamlı arayüz kontrol dökümanları (ICD) oluşturma kabiliyetidir.

SCADE Architect özellikle sistem mühendisleri için geliştirilmiştir; arkasında SysML teknolojisi gizlidir, standart SysML araçlarından veya düz veritabanlarından daha fazla modellemeyi kullanıcı dostu ve sezgisel yapmaktadır.

Scade Architect’i diğer ANSYS SCADE araçlarıyla birlikte kullanarak, sistem ve yazılım mühendisleri aynı çerçevede çalışabilirler. Yazılım mimarisinin tutarlılığı ve modelleme verimliliğini sağlayarak, geliştiriciler hızlıca sistem modellerini ve yazılım alt sistem komponentlerini senkronize edebilir, ör: I/O tanımlarının idaresi. SCADE Suite ile birlikte verilen SCADE Architect yazılım mimarisi ve yazılım tasarımını tek, kapsamlı bir kullanıcı arayüzünde birleştirerek bütünleşik yazılım mühendisliği çözümü sağlamaktadır.

ANSYS R18’in çıkışıyla, ANSYS SCADE System, ANSYS SCADE Architect olarak yeniden adlandırılmıştır.

İletişim
close slider