SCADE Architect

Ansys SCADE Architect

Gömülü Sistem Tasarımı ve Doğrulama

SCADE Architect, yüksek güvenilirlik gereksinimleri olan sistemler için bir tasarım ortamı sağlayan Ansys Gömülü Yazılım ailesinin bir parçasıdır. ARP 4754A, ISO 26262 ve EN 50126 gibi endüstriyel sistem mühendisliği süreçlerine tam destek sağlamaktadır. SCADE Architect özellikle sistem mühendisleri için geliştirilmiştir. SysML tabanlı bir araçtır ve standart SysML araçlarına göre modellemeyi kullanıcı dostu ve sezgisel bir hale getirmiştir. SysML ile birlikte gelen Aktivite Diyagramı(AD), Kullanım Durumu Diyagramı(UCD), Durum-makineleri Diyagramı(SMD), Sekans Diyagramı(SD), İç Blok Diyagramı (IBD), Blok Tanım Diyagramı (BDD) ve Parametrik Diyagram(PD) SCADE Architect içinde tasarlanabilir ve canlı tablolar ile birlikte kullanılabilir.

 

SCADE Architect, SysML tabanlı bir ortamda fonksiyonel ve mimari sistem modelleme ve doğrulama imkanı sunmaktadır. Model-tabanlı sistem mühendisliği süreçlerini en iyi şekilde uygulamak için güçlü bir temel sağlamaktadır. Model-tabanlı sistem mühendisliği süreçlerinin önemli bir sonucu olarak fonksiyonel ve mimari tasarımı oluştururken Arayüz Kontrol Dökümanlarını(ICD) otomatik oluşturma yeteneğine sahiptir.

SCADE Architect diğer Ansys SCADE araçları ile birlikte kullanılarak, sistem ve yazılım mühendisleri için aynı arayüz üzerinde çalışabilme imkanı sunmaktadır. Geliştiriciler, örneğin I/O tanımlamalarının yönetimi için yazılım mimarisi ve modelleme verimliliğinin tutarlılığını sağlayarak sistem modelini ve yazılım alt sistemi bileşenlerini hızla senkronize edebilirler.

SCADE Architect, yazılım mimarisini ve yazılım tasarımını tek ve kapsamlı bir kullanıcı arayüzünde birleştiren entegre bir yazılım mühendisliği çözümü sağlamaktadır.

Ek olarak SCADE Architect, AUTOSAR Yazılım Bileşenlerinin geliştirilmesi için model tabanlı bir tasarım çözümü sağlayan SCADE Otomotiv Paketini genişletilebilmektedir.

SCADE Havacılık Paketi ise, SCADE Architect’i havacılık sistemleri tasarımı için özel olarak tasarlanmış çözümlerle genişletmektedir. FACE Teknik Standardı, AADL ve Aviyonik Arayüzler için çözümler içermektedir.

ANSYS R18’in çıkışıyla, ANSYS SCADE System, ANSYS SCADE Architect olarak yeniden adlandırılmıştır.

 

 

 

İletişim
close slider