SCADE Display

Ansys SCADE Display

İnsan makine arayüzleri için güçlü gömülü ekranlar tasarlayın

SCADE Display, çeşitli grafik tasarım ve gömülü İnsan Makine Arayüzü(HMI) için geliştirme ortamını sağlayan ANSYS Gömülü Yazılım ürün ailesinin bir parçasıdır.

OpenGL® SC1 & SC2 (Emniyet-Kritik) ve ES1 & ES2 (Gömülü Sistemler) sürücülerine tamamen uyumlu SCADE Display, prototipleme, ekran tasarımı, simülasyon, doğrulanmış, onaylanmış ve sertifikalandırılabilir bir ortam içinde birden fazla emniyet standardını destekleyen sertifiye / kalifiye kod oluşturabilen yeni nesil ekran yazılımı geliştirme aracıdır.

SCADE Display ile oluşturulmuş olan bir insan makine arayüzü SCADE Suite ile tasarlanmış olan davranış modeli ile birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

 

SCADE Display Uygulamaları

SCADE Display, havacılık, demiryolu taşımacılığı, otomotiv, nükleer ve endüstriyel alanlardaki lider şirketler tarafından bir insan makine arayüzü görüntüleme yazılımı prototipleme ve geliştirme aracı olarak kullanılmaktadır. Kritik gömülü ekran sistemlerinin (çok fonksiyonlu ekranlar, Head up ekranları, otomotiv göstergeleri, dijital ekranlar ve kontrol panelleri vb.) tasarımını desteklemek ve aynı zamanda endüstriyel uygulamalar için şematikler (elektrik, hidrolik veya tesis diyagramları) oluşturmak için idealdir. Bunların yanı sıra 2D/3D simülatör ekranları ve sürücü, pilot, ekip eğitim platformları ve bakım üniteleri gibi tasarımlar da yapılabilmektedir.

 

Emniyet-Kritik Uygulamalar için Özel Tasarlanmış SCADE Display

SCADE Display, otomatik kalifiye/sertifiye kod oluşturma teknolojisi ile WYSIWYG(What You See Is What You Get) özelliğini sağlayarak kritik proje maliyetlerini büyük ölçüde düşürmektedir. SCADE Display kod oluşturucusu(KCG) DO-178B A seviye geliştirme aracı olarak ve DO-178C’de ise DO-330 TQL-1 olarak sertifikalandırlmasının yanında ISO 26262:2011’e göre TCL3/ASIL D/C seviye, IEC 61508:2010’e göre T3/SIL 3 seviye ve EN 50128:2011’e göre T3/SIL 3/4 olarak sertifikalıdır.

SCADE Display KCG Sertifikasyon Kitleri, sertifika yetkilileri için ilgili standart yönergelerin gerektirdiği aşağıdaki malzemeleri sağlamaktadır:

  • Araç Nitelik Planı (TQP)
  • Araç Operasyonel Gereksinimleri(TOR)
  • Arayüz Gereksinim Özellikleri (IRS)
  • Araç Başarı Özeti(TAS) veya Emniyet Durumu(SC)
  • Sertifikasyon Standardına Uygunluk Analizi
  • Araç Entegrasyon Prosedürü (TIP)
  • Araç Konfigürasyon Endeksi (TCI)
  • Diğer standarda özel belgeler

 

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

İletişim
close slider