Ansys Yarı İletkenler

Ansys Yarı İletkenler

Akıllı elektronik aygıtlara olan artan talep, bütünleşik devre teknolojisinin bütünleşmesini ve daha ileri minyatürleşmesini sürdürmektedir. Özellikle FinFET’ler, yığın-kalıp ve yükselmekte olan 3-boyutlu entegre devre mimarilerinde küçülen geometrilerden ortaya çıkan etkileşimli fizik, güç bütünlüğü ve güvenilirliğe bağlı tasarım zorlukları ile sonuçlanır. Elektromigrasyon, ısıl etkiler ve elektrostatik boşalma fenomenleri ile güç gürültü bütünlüğü ve en karmaşık entegrelerin güvenilirliğini doğrulayabilirsiniz. ANSYS’in simulasyon ve modelleme araçları, büyük etkili tasarım kararları ve IC kapatması için gereken temelden onaylı kesinliği için erken güç bütçeleme analizi sağlamaktadır.

IC Güç Bütünlüğü ve Güvenilirliği Sistem Farkındalığı

Her elektronik sistemin çekirdeğinde, yüksek performans, artırılmış fonksiyonellik, güç verimliliği, güvenilirliği ve halen düşük maliyette olması gibi birbiriyle çoklu karmaşıklık gerekliliklerini tutturması gereken bir çip vardır. Tek başına çalışan bir komponent olarak ve elektronik sistem içinde olarak çipin güç bütünlüğü ve güvenilirlik gerekliliklerini sağlaması sistemden haberdar olan bir çip tasarım metodolojisini çağırır. ANSYS eşsiz bir şekilde çoklu alan, multifizik çözümlerini yonga-paket-sistem tasarım akışını desteklemek için sunar.

Temelden Onaylı Doğruluk

50 milyon ile 200 milyon dolar arasında değişen yonga (çip) üzerindeki sistemin tasarımı ve uygulanmasının maliyeti ile birlikte, ilk seferde çalışan silikon gereklidir. IC tasarımcıları en kesin benzetim çözümünü gerektirmektedir ve temel sertifikasyonunu en iyi kesinlik kanıtı olarak düşünmektedir. ANSYS yarı iletken çözümleri 2006’dan beri tüm başı çeken temellerde onaylıdır.

Üretim Kanıtlanmış Çözümler

Ansys yazılımı çoklu teknoloji düğümleri üzerinde binlerce başarılı entegre devre tasarımında son evreyi sağlamıştır. Bizim çözümlerimiz %90’dan daha fazla küresel yarı iletken şirketleri tarafından, en üst 20 şirket dahil olarak kullanılmaktadır.

  • SOC Güç Bütünlüğü
  • IP Güç ve Güvenilirlik
  • 3D ve 2.5D IC Analizi
  • RTL Güç Verimliliği
  • SOC Güvenilirliği
  • Çip paketleme sistem birlikte tasarımı
  • Alttaş Gürültüsü
  • Otomotiv Entegre Devreleri
  • 7NM yonga tasarımı

RedHawk

RedHawk güç bütünlüğü ve güvenilirliği çözümleri için bir standarttır. Yongadan pakete ve karta kadar tüm güç sağlama ağı için voltaj düşme benzetimlerini kullanarak çip gücünü ve gürültüsünü kesin bir şekilde tahmin etmektedir.

Totem

Totem, analog, karışık sinyal ve özel dijital tasarımlar için transistör seviyesinde güç gürültüsü ve güvenilirlik simulasyon platformudur.

PowerArtist

PowerArtist, erken kayıt-transfer-seviyesi güç bütçeleme, verimlilik analizi, redüksiyon ve regresyon için kapsamlı fiziksel farkında güç için tasarım çözümüdür. Bu yazılım gerçek uygulamalarının gücünün profilini yapar ve kusursuzca kayıt-transfer-seviyesinden fiziksel güç bütünlüğü ve ısıl analizlerini yapar.

İletişim
close slider