DeForm

DeForm

DEFORM

Kataloğu İndirmek İçin Tıklayınız

İndirme Linkinin Gönderileceği Adres

Email adresimin tanıtım amaçlı kullanımına izin veriyorum.

DEFORM 3D, metal şekillendirme proseslerinde gerçekleşen üç boyutlu (3D) kompleks metal akışını analiz etmek için tasarlanmış, güçlü bir proses simülasyonu sistemidir. DEFORM-3D, atölye denemelerinin sebep olacağı maliyet ve zaman kayıpları olmaksızın endüstriyel şekillendirme operasyonlarında malzeme akışının nasıl gerçekleşeceğini önceden hesap edebilen pratik ve verimli bir araçtır. Kullanıldığı tipik uygulama alanları olarak :

  • Dövme,
  • Metal kesme,
  • Haddeleme,
  • Ekstrüzyon,
  • Tel çekme,
  • Cogging,
  • Sıkıştırma.

Sonlu elemanlar metoduna dayanan DEFORM, 20 yıldan uzun bir süre boyunca endüstriyel uygulamalardaki güvenilirliğini ve sağlamlığını defalarca kanıtlamıştır. Yazılımın simülasyon motoru yüksek deformasyona maruz kalan malzeme akışı ve termal davranışı şaşırtıcı bir hassasiyetle tahmin edebilme yeteneğine sahiptir.

DEFORM, Automatic Mesh Generator (AMG) isimli, simülasyonu gerçekleştirilen spesifik prosesin doğasına ve tanımlanmış lokal eleman boyutu değerlerine dayanarak optimum bir sonlu elemanlar ağını otomatik olarak örebilen alt bir sisteme de sahiptir. Bu alt sistem sayesinde, bir yandan dövülen parçanın şekil hassasiyetinde ileri düzey bir çözünürlük sağlanabilirken, öte yandan problem boyutunda ve gerekli bilgisayar kaynakları üzerinde sıkı bir kontrol sağlanabilmektedir. Kullanıcı tanımlı lokal ağ yoğunluğu tanımlayabilme sayesinde ise ileri düzey kullanıcıların gereksinim duyduğu türden esnek kontrol sağlanabilmektedir.

DEFORM-3D, sofistike analiz kabiliyetleri sunuyor olmakla birlikte oldukça sezgisel ve öğrenmesi kolay bir kullanıcı grafik arayüzüne sahiptir. Bu arayüz boolean operasyonları ve çapak traşlama gibi bir çok 3D geometri manipülasyon aracını içerisinde barınmdırmaktadır ancak, pul basma ve traşlama ve benzeri işlemler dilendiği takdirde Sonlu Elemanlar Metodu (SEM) motoru kullanılarak da analiz edilebilmektedirler. Bu bağlamda, kompleks metal kesme operasyonlarının da DEFORM-3D’de modellenebildiği gerçeğinden hareketle, DEFORM-3D’nin hammade malzeme üretimi, dövme, ısıl işlem ve metal kesme gibi işlemlerin tamamını birleştiren kapsamlı bir modelleme sisteminin temel taşı olduğunu söyleyebiliriz.

DEFORM-3D, 1980’lerin ilk yıllarında kendisinin endüstride kabul görmesini sağlamış olan son teknoloji ürünü yeteneklere ve analiz hassasiyetine her daim sahip olma geleneğini hala sürdürmektedir ve bu başarı, sistemin mimarı olan Scientific Forming Technologies Corporation’ın benzeri olmayan bir eğitim ve teknik destek sağlayabilme tecrübesine ve altyapısına sahip olması ile daha da pekişmektedir.

İletişim
close slider