SCADE Suite

Ansys SCADE Suite

Entegre Model Tabanlı Tasarım ve Geliştirme Ortamı

Ansys SCADE Suite, emniyet-kritik veya görev-kritik gömülü yazılımlar için model tabanlı bir geliştirme ortamıdır. Resmi olarak tanımlanmış Scade dilinin entegrasyonu ile SCADE Suite, gereksinim izlenilebilirliği, model-tabanlı yazılım tasarımı, simülasyon, doğrulama, sertifiye / kalifiye kod üretimi ve diğer geliştirme araçları ve platformları ile birlikte çalışabilirlik dahil olmak üzere kritik uygulamalar için entegre tasarım çözümü sunmaktadır.

 

SCADE Suite nerede kullanılır?

SCADE Suite, havacılıkta uçuş kontrol sistemleri ve motor kontrol sistemleri, iniş takım sistemleri, otomatik pilot, güç ve yakıt idare sistemleri, kokpit ekranı, raylı ulaşımda ray iç kilitleme sistemi ve sinyalizasyonu, anklaşman sistemleri, otomatik tren hareketi, bilgisayar tabanlı tren kontrolü, acil fren sistemleri, yüksek hız koruması, tren boşluk saptaması, endüstri ve nükleer santrallerde nükleer enerji santrali kontrolleri, otomotivde ADAS, batarya yönetim sistemi vb. pek çok uygulamada kritik yazılımların tasarımında kullanılmaktadır.

 

Emniyet-Kritik Uygulamalar için Özel Tasarlanmış SCADE Suite

SCADE Suite, kritik kontrol uygulama tasarımı ve otomatik doğrulama, sertifiye/kalifiye kod oluşturma ve döküman oluşturmayı kolaylaştırarak proje sertifikasyon maliyetlerini büyük ölçüde azaltmaktadır. SCADE Suite KCG Code Generator, DO-178B seviye A altında bir geliştirme aracı veya DO-178C kapsamında bir DO-330 TQL-1 aracı olarak nitelendirilmektedir. ASIL D ve C’de ISO 26262: 2011 kapsamında kalifiye ve T3 / SIL 3’te IEC 61508 2010 ve T3 / SIL 3/4’te EN 50128: 2011 sertifikalıdır.

SCADE Suite KCG Sertifikasyon Kitleri, sertifika yetkilileri için ilgili standart yönergelerin gerektirdiği aşağıdaki malzemeleri sağlamaktadır:

  • Araç Nitelik Planı(TQP)
  • Araç Operasyonel Gereksinimleri(TOR)
  • Araç Başarı Özeti(TAS) veya Emniyet Durumu(SC)
  • Sertifikasyon standartlarına uygunluk analizi
  • Yazılım yükleme prosedürü (SIP)
  • Araç konfigürasyon indeksi (TCI)
  • Diğer standarda özel belgeler

SCADE Suite uygulamaları için DO-178B/C, EN-50128, ISO-26262 ve IEC-61508 Sertifikasyon Planları, SCADE Suite ile geliştirilen uygulamaların yüksek ve düşük seviyelerde sertifikalandırılmasını destekleyen genel bir plan seti sağlamaktadır.

 

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

İletişim
close slider