Scade Suite

ANSYS SCADE Suite

SCADE içinde geliştirilen yazılımın üzerinde çalışan görev ve emniyet-kritik kontrol sistemleri geliştirmeyi sağlar.

SCADE Suite, kritik gömülü yazılım için model tabanlı geliştirme ortamını sağlayan ANSYS gömülü yazılım ailesi içerisindeki bir üründür. SCADE Suite, resmii olarak tanımlı Lustre ve Scade dilinin bağımsız bütünleşmesi ile, gereksinim yönetimi, model tabanlı tasarım, simülasyon, doğrulama, sertifiye/kalifiye kod oluşturma ve diğer geliştirme araçları ve platformları ile beraber çalışabilme içinde olan kritik uygulamalar için bütünleşik tasarım ortamıdır.

SCADE Suite nerede kullanılır?

SCADE Suite, uçuş kontrolü ve motor kontrol sistemleri, iniş takım sistemleri, otomatik pilot, güç ve yakıt idare sistemleri, kokpit ekranı, ray iç kilitleme sistemi ve sinyalizasyonu, anklaşman sistemleri, otomatik tren hareketi, bilgisayar tabanlı tren kontrolü, acil fren sistemleri, yüksek hız koruması, tren boşluk saptaması, nükleer enerji santrali kontrolleri, araçlarda ADAS ve bir çok diğer havacılık, demiryolu, enerji, otomotiv ve endüstriyel uygulamaları gibi kritik yazılımların tasarımında kullanılır.

Kritik Uygulamalar için Uygun Hale Getirilmiştir

SCADE Suite, kritik kontrol uygulama tasarımı ve otomatik doğrulama, sertifiye/kalifiye kod oluşturma ve döküman oluşturmayı kolaylaştırarak proje sertifikasyon maliyetlerini azaltır. SCADE Suite KCG Code Generator, DO-178B level A altında geliştirme aracı olarak veya DO-178C altında DO-330 TQL-1 aracı olarak yeterlidir. ISO 26262:2011 altında ASIL D ve C’de yeterlidir ve IEC 61508 2010 altında T3/SIL 3’te ve EN 50128:2011 altında T3/SIL 3/4’te onaylıdır.

SCADE Suite KCG Sertifikasyon kitleri, sertifikasyon otoriteleri için ayrı ayrı standart anahatlar için gerekli aşağıdaki malzemeleri sağlamaktadır.

  • Tool Qualification Plan (TQP)
  • Tool Operational Requirements (TOR)
  • Tool Accomplishment Summary (TAS) or Safety Case (SC)
  • Compliance Analysis to certification standards
  • Software Installation Procedure (SIP)
  • Tool Configuration Index (TCI)
  • and other standard-specific documents

SCADE Suite uygulamaları için DO-178B ve DO-178C Sertifikasyon planları, Seviye A ve B’de SCADE Suite ile geliştirilmiş uygulamaların sertifikasyonunu destekleyen genel bir plan seti sağlamaktadır.

İletişim
close slider