Ansys EMC Plus

Platform Düzeyinde EMC Modelleme ve Simülasyon Yazılımı

Tasarım ve EMC sertifikası desteği sağlamak için büyük platformlarda EMI/EMC etkilerini analiz etmek için kablo modelleme yazılımı.

Ansys EMC Plus, EMC sertifikasını desteklemek için büyük platformlarda yıldırım kaynaklı elektromanyetik (EM) etkilerin yanı sıra uçak ve otomobil platformlarındaki kablo EMI/EMC sorunlarını analiz etmede uzmanlaşmıştır. EMC Plus, havacılık, otomotiv, askeri, petrol ve gaz, tüketici elektroniği ve enerji sektörlerindeki kablo tesisatı modelleri için sistem tasarımı değerlendirmesiyle tasarımdan doğrulamaya iş akışını destekler.

Ürün Özellikleri

Ansys EMC Plus, kablolar için EMI/EMC, karışma, ekranlama etkinliği, yıldırım çarpmaları, Yüksek Yoğunlukta Yayılan Alanlar (HIRF) ve Elektromanyetik Darbe (EMP) dahil olmak üzere sorunları modeller. Bu çözümler firmalara tasarım, validasyon ve sertifikasyon programlarında büyük maliyet avantajları sağlayacaktır.

EMC PLUS ÖZELLİKLERİ

Sistem Düzeyinde Kablo Elektromanyetik Uyumluluğunu (EMC) ve Gerçek Dünya EMI Olaylarını Modelleyin.

Bir helikopterin kontrol sistemi veya yeni nesil bir elektrikli aracın güç dağıtım sistemi için kablo demetini tasarlarken, istenmeyen elektromanyetik sistem etkileri, uzun vadeli üretimi ve maliyet etkinliğini büyük ölçüde destekleyebilir.

Sistemlerin karmaşıklığı arttıkça, bir EMC çözümünü uygun şekilde tasarlamak ve gelecekte tasarım hatalarını azaltmak için sistem düzeyinde simülasyon giderek daha önemli hale gelmektedir. EMC Plus, tek bir kablo düzeneği, üst düzey sistem ve aradaki her sistem tasarımınızı doğrulamanıza yardımcı olabilecek birçok özelliğe sahiptir.

Ana Özellikler

İstenmeyen dahili ve harici bağlantı, test sertifikalarını önleyebilir veya engelleyebilir. EMC Plus’ın yetenekleri şunlarla başlar:

  • Ekranlama etkinliği analizi
  • Yüksek Yoğunluklu Yayılan Alanlar (HIRF) ve kablo bağlantısı
  • Kablolar arasında EMI karışması
  • Mevcut geri dönüş ağı optimizasyonu
  • Kablo sinyali bütünlüğü
  • Ekipman arayüzlerine yıldırım ve EMP bağlantısı
İletişim
close slider