ANSYS & LS-DYNA

ANSYS, LS-DYNA YAZILIMINI GELİŞTİREN LIVERMORE SOFTWARE TECHNOLOGY CORPORATION (LSTC) FİRMASINI SATIN ALIYOR!

Bu büyük birleşme otomotiv, savunma, havacılık, imalat gibi birçok sektörü ve uygulama alanını destekliyor olacak.

PITTSBURGH, 12 Eylül 2019 – Mühendislik simülasyon yazılımının dünya lideri ve yenilikçisi olan ANSYS [NASDAQ: ANSS], analiz teknolojilerinin önde gelen sağlayıcısı olan Livermore Software Technology Corporation’ı (LSTC) satın almak için bir anlaşma içerisine girdiklerini duyurdu. Satın alma süreci tamamlandığında ANSYS müşterilerine daha dayanıklı ve güvenilir ürünler geliştirmek için yeni fırsatlar sunuyor olacak. Mevcut durumda fiziksel testlerin getirisi olan yüksek bütçeleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bu iş birliği zorlu mühendislik çözümlerine etkili destek veriyor olacak.

LS-DYNA, otomotiv sektörü için çarpışma analizlerinde, savunma sektörü için patlama ve balistik uygulamalarda, havacılık sektörü için kuş çarpması, iniş takımı analizleri gibi çözümlerde, imalat sektörü için metal şekillendirme hesaplamalarında ve daha birçok sayısız uygulamada dünya standartı olmuş bir çoklu fizik çözücüsüdür.

LS-DYNA’nın yüksek performanslı bilgisayarlarda endüstri lideri seviyelerinde olan ölçeklenebilirliği birçok sektörde yaygın olarak analiz mühendisleri tarafından kullanılmaktadır.

ANSYS başkanı ve CEO’su olan Ajei Gopal, “Yıllardır ANSYS ortağı olan LSTC’nin, 30 yıldan fazla bir süredir ANSYS müşterileri ile kurduğu derin ilişkilerine büyük saygı duyuyoruz” şeklinde açıklama yaptı. “Yakında, karşılıklı müşteri odaklı yaklaşımımız, kullanıma sunacağımız akuple çalışan çözüm portföyümüz ile birleştiğinde, ortak müşterilerimize büyük katma değer sağlayacağız. ANSYS Workbench platformu, LSTC müşterilerine, endüstrinin imrendiği kullanıcı dostu bir arayüzde paketlenmiş benzersiz bir geniş simülasyon teknolojisi portföyüne erişim sağlayacak. Workbench ve LS-DYNA kombinasyonunun, kullanıcı tabanımızı en azından bir basamak genişletmesini bekliyorum. LSTC’de araştırmamızın daha fazla müşterinin daha önce imkansız olan iddialı projeleri hayal etmesine, tasarlamasına ve uygulamasına olanak verecek olması bizleri çok mutlu ediyor.” diye ekledi. Kurucusu olan John Hallquist’in vizyonundan yola çıkan LSTC, tarihi boyunca müşteri memnuniyeti ve başarısına odaklı bir süreçte ilerledi. Ajei Gopal ek olarak “John Hallquist gibi bir endüstri devi ile yakından çalışma fırsatı bulduğum için çok heyecanlıyım” dedi.

Satın alma sürecinin, tüm anlaşma maddelerinin yerine getirilmesi koşulu ile, 2019 yılının dördüncü çeyreğinin sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

İletişim
close slider

Adınız Soyadınız (*)

Ulaşmak İstediğiniz Bölüm

E-posta adresiniz (*)

Telefon No (*)

Firma/Kurum (*)

Konu(*)

Mesajınız (*)