ARINC 661 için Ansys SCADE Çözümleri

ARINC 661 için Ansys SCADE Çözümleri

ARINC 661 standardına uygun aviyonik ekranların özellikleri, geliştirilmesi ve sertifikasyonu için tam entegre bir çözüm sunar

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE Çözümleri, Kokpit Ekran Sunucusu(CDS) ve Kullanıcı Uygulamalarını(UA) prototipleme ve tasarlama ortamı sağlayan bir araç setidir.

Kokpit Ekran Sunucusu(CDS) geliştiricileri için araç seti, SCADE Suite davranış modelleri ve SCADE Display ekranları tasarım kabiliyetlerinin yanı sıra özelleştirilebilir ARINC 661 uyumlu bir widget kütüphanesine sahiptir. Geniş bir widget kütüphanesi, arayüzlerini tanımlamak için ARINC 661 konfigürasyon dosyaları ve bir ARINC 661 sunucusu otomatik olarak SCADE tarafından sağlanmaktadır.

 

Kullanıcı Uygulaması(UA) geliştiricileri için araç seti sayesinde UA ekran sayfalarının tasarımını yapabilecek bir ortam sunmaktadır.

Bu ekran modellerinden XML tabanlı Tanım Dosyaları(DF) otomatik olarak DO-178C’ye de uygun olarak oluşturulmaktadır. SCADE Suite UA modelleri ile herhangi bir ARINC 661 sunucusu ile arayüz entegrasyonu ve davranışsal kodlar da yine DO-178C’ye de uygun olarak otomatik olarak üretilebilmektedir.

 

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE Çözümleri ile, uçak üreticileri, CDS geliştiricileri ve aviyonik UA geliştiricileri veya entegratörleri tarafından kullanılabilir. ARINC 661 Supplement 6 ile tam uyum sağlayabilen bu ürün ailesi, bir taraftan da CDS ve UA projelerinin sertifikasyonu için gerekli olan hedeflerini de sağlamış olacaktır.

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE Çözümleri; modüler, model tabanlı, sertifikalandırılabilir ve esnek bir ortam sağlayarak aviyonik yazılım geliştirme ve modernizasyon maliyetlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca sertifikasyon sürecini de kısaltmak amacıyla araç kalifikasyonu da sunmaktadır.

ARINC 661 Standardı

ARINC 661 standardı, pilot etkileşimini (buton, fare, klavye, dokunmatik ekranlar, vb.) ve Kullanıcı Uygulamaları(UA) ile Kokpit Ekran Sunucusu(CDS) arasındaki çalışma ve iletişim protokolününü tanımlamaktadır. ARINC 661, UA geliştiricisi ve CDS tedarikçisinden bağımsız olarak, CDS’nin tüm aviyonik sistemlerle etkileşimli olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

İletişim
close slider