SCADE Test

Ansys SCADE Test

Ansys SCADE Test, gereksinimlerin doğrulayacak test senaryosu oluşturma ve doğrulama yönetimi için eksiksiz bir test ortamı sunmaktadır. Test senaryosu hem ana bilgisayarda hem de hedefte yürütülebilir, kapsam(coverage) analizi yapılabilir ve SCADE Suite ve Display uygulamaları için test sonuçlarının yönetilmesini sağlamaktadır. SCADE Test, SCADE Suite modellerinden oluşturulmuş kodların %100 aynı davranması ve SCADE Display ekranlarının WYSIWYG(What You See Is What You Get) özelliklerine sahip olması sebebiyle model-tabanlı testleri yazılım testlerini ve kapsama analizlerini de kapsayacak tümleşik bir doğrulama ortamı sunmaktadır.

 

Emniyet kritiklik seviyesi yüksek olan sistemler için MC/DC kapsama, daha düşük seviyeler için DC veya yapısal kapsam analizleri gereklidir. Bu kapsama analizlerini kullanarak kolaylıkla test senaryolarının güvenilirliğini sağlayan bir araçtır. SCADE Test ile yapılmış olan kapsama analizi ile gereksinimlerin yetersizliği, test senaryolarının yetersizliği ölü ve istenmeyen kod gibi birçok eksiklik tespit edilebilmektedir. Bu sayede modelin hatalardan arındırılmasını ve doğru bir modelin oluşturulmasına imkan sağlamaktadır.

 

Test faaliyetleri, gereksinimleri kapsayacak test senaryosu oluşturma, test yürütme ve kapsam analizleri ile birlikte zaman alan faaliyetlerdir. SCADE Test, doğrulama ve onama süreçleri(V&V) için, model tabanlı, uygun maliyetli bir test ortamında sınıfının en iyisi teknolojisini sağlamaktadır. Böylece test için harcanan zaman ve çalışan başına düşen doğrulama maliyeti azaltılabilmektedir.

Ürün broşürünü indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

İletişim
close slider